18.00.46
Українська кіберполіції: як проходить відбір і навчання, чим відрізняються спецагенти від інспекторів і якими завданнями вони займатимуться

      До обіцяного запуску української кіберполіції залишається не так вже багато часу, проте після представлення концепції, заяв про рекордний набор і рівня максимальної зарплати новин від нового підрозділу немає. Ситуацію вирішив виправити ресурс ЛІГА.net, який взяв ексклюзивне інтерв'ю у в.о. начальника управління інформаційних технологій і програмування департаменту кіберполіції Національної поліції України Євгена Чумаченко.

За його словами набір спецагентів в кіберполіції проходив у кілька етапів. На першому з'ясовували власне технічні знання і знання англійської мови, на другому проводили тест благонадійності за методикою MIDOT і тільки на фінальному етапі проводилося жива співбесіда. У результаті поки було відібрано всього 25 осіб основного складу і 40 чоловік резерву, але процес активно продовжується, а приблизно через півроку планується ще один набір в кіберполіції.

Далі піде військово-лікарська комісія, додаткові перевірки первинне навчання на на базі Харківського національного університету внутрішніх справ на протязі 3 місяців. Передбачено 400 годин занять теоретичного та практичного характеру із залученням фахівців з ОБСЄ, американського посольства, співробітники харківського університету і цивільні особи, які будуть викладати технічні дисципліни.

На даному етапі кіберполіцейських розділять на дві категорії: інспекторів (оперативних працівників) і спецагентів (по суті, експертів з інформаційної безпеки). У функції інспектора входить видобуток інформації класичними методами оперативно-розшукової роботи, передбаченої законами України. Спецагент займається тим, що надає технологічну допомогу в процесі розшуку зловмисника, а також допомагає інспектору там, де його технічних знань не буде вистачати, а також видобуває додаткові дані.

Всього на старті було 10700 кандидатів на старті, з яких менше 3000 чоловік претендувало на посаду спецагента, і порядку 7000 - на посади інспекторів. Зарплата перший складе 25000-30000 грн, тоді як інспектора отримуватимуть близько 8000 грн. Переманити досить серйозних фахівців з поточним доходом близько $ 3000- $ 5000 на такі гроші нереально, тому в якості цільової аудиторії українська кіберполіції розглядає в першу чергу талановитих "джуніор" з потенціалом подальшого розвитку.

В якості першочергових завдань українських кіберполіцейських називають "побутове" онлайн-шахрайство, більш серйозні вірусні атаки у банківській і платіжній сфері, боротьба з нелегальним і забороненим контентом, а також сфера кібербезпеки і відповідна взаємодія з поліцією у кримінальних впровадженням загально кримінального характеру.

Повний текст інтерв'ю з в.о. начальника управління інформаційних технологій і програмування департаменту кіберполіції Національної поліції України Євгена Чумаченка ви можете прочитати на сайті ЛІГА.net.
Переглядів: 293 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close