DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.45.53
Головна » 2016 » Жовтень » 2 » Українцям з новими паспортами у вигляді ID-карт відмовляють у в'їзді в Білорусь
22.56.07
Українцям з новими паспортами у вигляді ID-карт відмовляють у в'їзді в Білорусь
      З січня 2016 року у Україні почали впроваджуватися паспорта громадянина у вигляді пластикової картки (ID-карти). А з 1 жовтня такі паспорти будуть видаватися всім українцям, старі (паперові) друкувати більше не будуть. Але з новими паспортами може виникнути проблема у тих громадян України, які хочуть відвідати сусідню Білорусь.
Колишній паперовий паспорт-книжка, будучи внутрішнім документом, дозволяє його власнику на підставі двосторонньої угоди про безвізовий режим між урядами Білорусі та України спокійно їздити з однієї країни в іншу. Тим часом, згідно з тією ж угодою між двома державами, внутрішній український паспорт нового зразка не може розглядатися як документ для пропуску через кордон Республіки Білорусь.

«Коли мова йде про в'їзд в нашу країну, то порядок простий. Ми пояснюємо, що за новим паспортом перетнути державний кордон не можна. Для цього потрібен або закордонний, або внутрішній паспорт старого зразка. Найчастіше буває, що у людини, що пред'явив ID-карту, є і необхідні документи. Якщо ж їх немає, на жаль, доводиться розгортати людини додому», - розповів начальник відділення прикордонного контролю «Мокрани» Сергій Бишік.

Проблеми в українців виникають і при виїзді з Білорусі, якщо виявляється, що, крім карти, у громадянина України немає ніяких документів. Тут Білорусь бачить відразу два адміністративних порушення: режиму державного кордону (ст. 23.31 КоАП РБ) і законодавства про правове становище іноземних громадян і осіб без громадянства (ст. 23.55). Поки що в числі таких порушників в основному молодь у віці від 16 до 20 років. Вперше порушили закон обходяться попередженням.

Всю відповідальність за ситуацію, що склалася влади Білорусі покладають виключно на Україну.

«І поки ніяких змін немає. Українська сторона досі не ініціювала процедуру про визнання даних нового паспорта в якості дійсного документа для перетину білоруського кордону», - заявив прес-секретар МЗС РБ Дмитро Мирончик.

Відзначимо, 5 березня стало відомо про заяву білоруських прикордонників, які відмовилися пропускати громадян України при наданні нових ID-карт. Потім МЗС Білорусі запропонував українським колегам провести консультації з цього питання. Український МЗС заявляє, що зразки цього документа були спрямовані до Мінська ще в грудні 2015 року.

Переглядів: 156 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: