DVI

Четвер, 26.04.2018, 16.37.43
Головна » 2016 » Серпень » 1 » Українці поступово відмовляються від зайвих SIM-карт
12.31.11
Українці поступово відмовляються від зайвих SIM-карт

      Кількість абонентів мобільного зв'язку в 2016 році помітно знизилося. І це зовсім не пов'язано з тим, що українці стали менше користуватися мобільним зв'язком.

Як повідомляється в звіті Turkcell, материнської компанії мобільного оператора lifecell, за результатами другого кварталу база клієнтів компанії, які проявляють активність протягом трьох місяців, зменшилася майже на мільйон - до 9,7 млн.

«Це було викликано головним чином зниженням використання абонентами декількох сім-карт», - пояснюється у звіті турецького холдингу.

Конкуренти lifecell своїх звітів за другий квартал поки не опублікували. Але, як розповідає директор з маркетингу «МТС Україна» (Vodafone) Олег Решетін, даний тренд на ринку став помітний ще з кінця минулого року. Він явно не на користь lifecell, чия стратегія раніше грунтувалася на тому, щоб стати оператором другої сім-карти.

Але абонентська база зменшується не лише у lifecell. Найбільший оператор мобільного зв'язку «Київстар» зафіксував на початку року помітне зменшення клієнтської бази. За підсумками першого кварталу 2016 року його база зменшилася на 800 тис. - до 25,3 млн. Тільки у Vodafone в першому кварталі було зареєстровано незначне збільшення абонентської бази - на 400 тис., до 20,7 млн ​​сім-карт. Частково це було пов'язано з тим, що на початку року досить велика кількість SIM-карт Vodafone скупили спекулянти, щоб перепродати в Європу.

Кількість SIM-карт на ринку продовжує знижуватися незважаючи на навалу смартфонів з підтримкою двох SIM-карт. Так, за даними GfK Ukraine, у другому кварталі було продано 1,1 мобільних пристроїв. Це на 43 відсотки більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому дуалсіми склали 93% продажів за квітень-червень.

Учасники ринку називають закономірним відмову абонентів від другої SIM-карти.

«Ціни трохи, але ростуть. Люди не хочуть платити двом операторам, коли все, що потрібно, можна отримати у одного», - говорить Олег Решетін.

Дійсно, витрати на утримання SIM-карт ростуть: у того ж lifecell середній абонентський чек в другому кварталі виріс майже на 11%, до 38,2 грн, у «Київстару» (в першому кварталі) - на 16%, до 41,7 грн.

Екс-директор з маркетингу оператора бездротового зв'язку Giraffe Тарас Кучерявий передбачає, що виникли якісь причини, чому абоненти відмовляються від другої сім-карти.

«Наприклад, мій особистий кейс - не вистачає пам'яті телефону. Тому слот під другу сім-карту зайнятий картою пам'яті», - ділиться він.

Зниження кількості мобільних абонентів в Україні фіксує і Держстат. За підсумками першого кварталу відомство нарахувало 57,1 млн SIM-карт. При цьому за підсумками 2015 року їх були 60,7 млн.

Українці поступово відмовляються від зайвих SIM-карт

До подальшого зменшення кількості SIM-карт на ринку може привести і політика регулятора. Як відомо, в минулому році Національна комісія з питань регулювання зв'язку знизила ставку доступу на мережі мобільних і фіксованих операторів з 36 коп до 23 коп за хвилину. В кінці цього року регулятор розглядає можливість чергового зниження. Кінцева мета реформи - зменшити ставку практично до нуля. Це дозволить не замикати трафік усередині мереж великих операторів, вважають в НКРЗІ. Абоненти зможуть дзвонити на будь-які мережі не відчуваючи додаткового фінансового навантаження. І друга SIM-карта їм просто не знадобиться.

Правда, поки оператори не поспішають знижувати розцінки на дзвінки на мережі конкурентів. У «Київстару» в тарифі «Розмови +» хвилина розмови з абонентом іншої мережі обходиться в 60 копійок. Стандартна вартість дозвону на чужі номери у lifecell - 50 коп/хв. Дешеві хвилини на інші мережі доведеться докуповувати окремо (10 грн за 50 хвилин). Можливо, адаптація маркетингових пакетів послуг до нових тарифів регулятора вимагає часу.

Ще одна причина, по якій кількість SIM-карт буде знижуватися, - це перехід мобільних абонентів на інтернет-послуги. Додатки для дзвінків і повідомлень не мають мережевих кордонів. Люди можуть спілкуватися без обмежень, лишень підключившись до мобільного інтернету. Друга SIM-карта для різних месенджерів їм точно не знадобиться.

Джерело: « Ліга.Бізнес »

Переглядів: 127 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: