DVI

Понеділок, 10.12.2018, 11.22.19
Головна » 2018 » Листопад » 23 » Українці не поспішають переходити на легальний контент, тільки в жовтні на піратських кіносайтах зареєстровано 77 млн переглядів
08.00.20
Українці не поспішають переходити на легальний контент, тільки в жовтні на піратських кіносайтах зареєстровано 77 млн переглядів
      Незважаючи на активний розвиток стрімінгових сервісів і не дуже високі за мірками розвинених країн розцінки на доступ до відеоконтенту, в Україні ситуація з нелегальним відеоконтентом як і раніше залишає бажати кращого. Видання LIGA.net за допомогою сервісу SimilarWeb підрахувало, що тільки за жовтень українці 77 млн ​​подивилися піратський і неліцензійний контент на найпопулярніших в нашій країні онлайн-майданчиках.

Трійка сірих онлайн-кінотеатрів на українському ринку зараз виглядає наступним чином: gidonline.in з 25 млн відвідувачів з України за минулий місяць, kinokrad.co - 19 млн, kinogo.by - 16.8 млн. Є майданчики і поменше - baskino.me - 8, 9 млн відвідувань з України, ex-fs.net - 3,7 млн.

Майданчики з піратським контентом використовують IP-адреси різних країн, а також вдаються до послуг різних хостинг-провайдерів поза юрисдикцією України. Наприклад, у сайту kinogo.by IP-адреса американська, а CDN-провайдер називається Cloudflare, у kinokrad.co IP-адреси чеська, у baskino.me - з Белізу, а у gidonline.in - панамська. Втім, адреси реальних хостинг-серверів можуть не збігатися з цими даними. Нові сірі кінотеатри, як правило, використовують різні домени-клони. Наприклад, крім основного Kinogo.by зараз працюють ще й kinogo2.cc, kinogo.eu тощо.

Нагадаємо, рівно два роки тому, в середині листопада 2016 року кіберполіція припинила роботу популярного на той час відеосховища FS.to. А з 30 листопада закрився і "культовий" файлообмінник Ex.ua. Обидва ресурсу збирали величезну аудиторію - за даними сервісу SimilarWeb, в жовтні 2016 року сайт Fs.to користувачі відвідали 23 млн разів, а EX.ua - 36,6 млн.

В даний момент Україна є основним "ринком збуту" для сірих кінотеатрів-новачків - на нашу країну зазвичай припадає близько 50% їх трафіку. Решта ділиться в нерівних пропорціях між такими країнами, як Білорусь, Казахстан і Молдова, є також заходи на сайти і з європейських країн. На кіносервісі зазвичай сказано, що вони не несуть відповідальність на контент, так як розміщують тільки «посилання на відеоматеріали, що знаходяться у вільному доступі на сторонніх ресурсах».

При цьому Kinogo.by на своєму сайті вказує, що в даний момент база займає більше 180 ТБ в 1,6 млн файлів. Швидкість віддачі серверів в піки - понад 200 Гбіт/c. До речі, ресурс під назвою kinogo.club (попередник kinogo.by), за оцінками експертів, генерував до 100 Гбіт/сек ще за часів Ex.ua і FS.to. Що стосується самого Ex.ua, то в телеком-співтоваристві циркулювали чутки, що трафік був на рівні 320 Гбіт/сек.

Як видно, на FS.to і EX.ua разом узятих в місяць доводилося менше відвідувань, ніж на нинішніх "королів неавторизованого контенту". Правда його якість сильно погіршилася. Так, якщо EX.ua розміщував "дзеркала" з контентом на майданчиках великих українських провайдерів, щоб бути ближче до глядача і дати кращу картинку, то нинішні "підпільні кінотеатри" так не заморочуються.

Що стосується методів боротьби з піратами, то кожен учасник ринку вирішує окрему проблему. Контент-виробники намагаються відстежувати незаконні публікації і видаляти їх. Оператори чекають розпоряджень силовиків і / або влади, так щоб заблокувати будь-який ресурс, потрібно законна підстава. Інша проблема полягає в тому, що якщо один провайдер відключить доступ, а другий не відключить, то перший втратить частину своїх абонентів на користь другого.

Джерело: Liga.net
Переглядів: 42 | Додав: dvi | Теги: kinogo.club, kinogo.by, kinokrad.co, gidonline.in, EX.ua, FS.to | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: