DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.57.57
Головна » 2016 » Листопад » 15 » Україна знову опустилася в рейтингу свободи інтернету
12.00.15
Україна знову опустилася в рейтингу свободи інтернету

      Україна опустилася на 38-е місце в щорічному рейтингу свободи інтернету, складеному міжнародною правозахисною організацією Freedom House. Таким чином, Україна в цьому плані залишається «частково вільною».

Організація зазначає, що в Україні не блокуються соціальні мережі та інформаційні програми, проте є випадки обмеження доступу до інформації та арештів блогерів і активістів.

Зокрема, правозахисники відзначили, що ринок інтернету в Україні продовжує зростати, проте він в той же час страждає від важкої економічної ситуації, анексії Криму та кризи на сході, де, зокрема, сталося пошкодження необхідної інфраструктури.

Крім того, додали в організації, на відміну від традиційних медіа, доступ до онлайн-контенту підконтрольному українському уряду території не зазнали значного впливу окупації Росією Криму та її участі у війні на сході. Але в той же час, десятки українських сайтів піддалися цензурі на підконтрольному бойовикам Донбасі.

«Більш того, онлайн-дискусійні форуми і соцмережі продовжують зазнавати впливу «партизанських голосів» з обох сторін, проплачених Росією коментарів і самоцензури, викликаної страхом», - відзначили правозахисники.

Freedom House відзначила, що чиновники все частіше намагалися впливати на соціальні мережі зі спробами боротися з антиукраїнською риторикою, садити користувачів за сепаратистські або екстремістські висловлювання. Нагадаємо, нещодавно українець отримав 3 роки в'язниці за сепаратистські повідомлення в соцмережі «ВКонтакті».

В організації додали, що в цілому фізичний тиск на коментаторів в інтернеті ослабло, проте підкреслили вбивство «відомого журналіста» в липні, очевидно, маючи на увазі журналіста «Української правди» Павла Шеремета.

Також там зазначили, що безпека тисяч журналістів опинилася під загрозою через витік інформації про їх акредитацію на Донбасі. Очевидно, мова йде про поширення цих персональних даних сайтом «Миротворець».

Нагадаємо, в минулорічному рейтингу свободи інтернету Україна займала 37-е місце. Таким чином, за минулий рік ситуація зі свободою інтернету незначно погіршилася. Але при цьому зберігається негативна тенденція, коли показник кожного наступного року стає гірше рейтингу попереднього року. Так, в 2014 році Україна займала 33-тє місце в рейтингу свободи інтернету. У 2012 і 2013 роках країна була на 27-му і 28-му місцях відповідно, утримуючи статус вільної країни.

Джерело: «Українська правда»
Переглядів: 154 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: