DVI

Четвер, 22.03.2018, 06.12.03
Головна » 2016 » Жовтень » 26 » Україна потрапила в Топ 10 країн Європи, в яких найчастіше купують електромобілі
13.00.33
Україна потрапила в Топ 10 країн Європи, в яких найчастіше купують електромобілі

      У 2016 році сегмент електричних машин відвоював 0,7% українського ринку нових автомобілів. Якщо порівнювати з Євросоюзом, досягнення України в електрифікації автомобільного ринку виглядають цілком гідно - за часткою електромобілів в продажах нових авто Україна поступається тільки Норвегії, Швейцарії, Австрії, Франції, Нідерландам і Швеції.

Виходячи з даних Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA), за перше півріччя 2016 року частка електромобілів в структурі продажів нових авто в ЄС становила 0,4%.
Обійшла Україна і країни Балтії: за півроку українцям продали в 2,2 рази більше електромобілів, ніж в Литві, Латвії та Естонії разом узятих. Позаду залишилася також Фінляндія, в якій продається приблизно вдвічі більше звичайних автомобілів, ніж у нас.

3

Відсоток людей, які при покупці автомобіля роблять вибір на користь електромобіля вище, ніж в Україні, тільки в чотирьох країнах Європи. Наприклад, в Норвегії 15% ринку нових авто мають електричний двигун. Країна є світовим лідером за цим показником. У Швейцарії, Австрії, Франції та Нідерландах на кожну сотню проданих машин тільки одна на «батарейках». А в Швеції показник вищий за наш всього на 0,02 процентних пункту.

Ринок електромобілів в Україні за шість місяців виріс відразу в 2,5 рази, всього за півроку продано 192 нових електрокара тоді, як за аналогічний період минулого року - лише 72. Настільки високі продажі електромобілів в Україні можна пояснити скасуванням акцизу на них з 2016 року. Лідерами ринку електромобілів в Україні є Nissan Leaf (142 проданих машини) і Tesla Model S (20 машин).

Таким чином, за останні півроку українці купили майже в шість разів більше електромобілів, ніж поляки чи росіяни. При тому, що автомобільний ринок РФ більше українського майже в 25 разів, по відсотку електромобілів в структурі продажів нових авто Росія має один з найгірших показників в Європі - 0,004%. Гірше справи хіба що в тих країнах, де електричні машини не продаються зовсім.

4

Також відзначимо, що за прогнозами T&E на дорогах Європи до кінця 2016 року буде більше 500 тис. електромобілів. Разом з Норвегією (яка не входить до складу ЄС) Європа є другим найбільшим ринком електромобілів в світі, після китайського, продажу електромобілів (як електричних, так і гібридних) в ЄС протягом 2015 року досягли понад 145 тис. штук. Найпопулярнішими автомобілями 2015 року в Європі стали Mitsubishi Outlander (гібрид) - 27977 проданих одиниць, Renault Zoe - 16612 штук, Golf GTE - 15000 штук.

Джерело: EcoTown

Переглядів: 130 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: