DVI

Четвер, 26.04.2018, 14.19.03
Головна » 2017 » Липень » 6 » Україна отримала від НАТО обладнання і ПЗ на суму € 1 млн для забезпечення кіберзахисту
09.00.03
Україна отримала від НАТО обладнання і ПЗ на суму € 1 млн для забезпечення кіберзахисту

      В рамках першого етапу співпраці з Трастовим фондом Україна-НАТО у сфері кіберзахисту Україна отримала технічне обладнання і програмне забезпечення на суму € 1 млн, заявив глава СБУ Василь Грицак.
«Сума за першим траншем складає близько 1 млн євро. У наших фахівців досить хороша кваліфікація для того, щоб працювати на цьому обладнанні. У програму реалізації першого етапу входить не тільки постачання обладнання, але і тренінги», - сказав В. Грицак журналістам.
Він також додав, що найближчим часом ця техніка буде встановлена ​​«на базі Міністерства закордонних справ».

У свою чергу, заступник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Сорін Дукару повідомив:

 
«Ми зараз знаходимося на завершальній стадії першого етапу. Передбачаються тренінги для українських експертів, а також надання самого технічного забезпечення для Державної служби спецзв'язку та захисту інформації, Служби безпеки України».
Зокрема, за його словами, було передано обладнання та програмне забезпечення для організації так званих центрів реагування на комп'ютерні інциденти для ключових державних інститутів України.

Також НАТО за рахунок коштів трастового фонду по кібернетичній безпеці проводить підвищення кваліфікації фахівців з кібербезпеки.

Дукару зазначив, що обладнання було передано від 10 країн - членів НАТО, серед яких США, Туреччина, Португалія, Румунія, Албанія, Угорщина, Італія, Естонія.

Трастовий фонд НАТО зі сприяння Україні в посиленні національних можливостей кіберзахисту заснований рішенням саміту НАТО в 2014 році. Інтереси української сторони представляє СБУ.

У 2015 році в Києві було підписано угоду між СБУ і румунською Службою інформації на рівні керівника спецслужб, в якому передбачалося створення в Україні мережі ситуаційних центрів реагування на комп'ютерні інциденти.

У січні 2017 року було підписано додаткову угоду між СБУ і румунською Службою інформації до угоди про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО, яка визначила перелік технічного обладнання та програмного забезпечення, які будуть поставлятися в Україну.

На підставі цієї додаткової угоди, румунська сторона провела тендерні процедури і станом на 1 липня 2017 року поставила в Україну передбачене технічне обладнання і програмне забезпечення. Отримані кошти розгортаються на базі СБУ, МЗС України та Держспецзв'язку, вони проходять інтеграцію в інфраструктуру національної системи кібербезпеки.

Джерело: interfax
Переглядів: 59 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: