21.59.43
У Великому адронному коллайдере знайшли шматок французької булки
Фізики з'ясували, що нез'ясовне підвищення температури в секторах Великого адронного коллайдера викликав шматок французької булки, що невідомо звідки узявся.null

Шматок зачерствілого хліба знайшли в одній з будівель, що стоять на поверхні над 27-кілометровим тунелем коллайдера. Хліб заважав нормальній роботі високовольтного пристрою, що живив систему охолоджування, пише РІА "Новини" з посиланням на газету Times.

"Ніхто не знає, як він туди потрапив, можливо, його приніс птах. Звичайно, це було дещо несподівано. Наша група повеселилася, коли спала напруга", - передає РІА "Новини" слова представниці Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) в коментарі Times.

Дослідник відзначив, що як шматок батона зміг потрапити в електроустаткування, оточене загорожою, що добре охороняється, залишається загадкою.

Учені сподіваються оперативно відновити робочу температуру секторів коллайдера.

Невелике підвищення температури викликає вихід магнітів з надпровідного стану і загрожує аварією. 

На новому найбільшому в світі прискорювачі елементарних частинок, який створений Європейською організацією ядерних досліджень (CERN) поблизу Женеви, нещодавно проходили перші пробні експерименти. Поки це тільки перевірка установки, сам експеримент відбувся 21 жовтня.

Великий адронний коллайдер - прискорювач протонів, побудований на території Швейцарії і Франції, не має аналогів в світі. Ця кільцева конструкція протяжністю 27 км. побудована на 100-метровій глибині. У ній за допомогою 120 могутніх електромагнітів передбачається розігнати до близької до світлової швидкості (99,9%) зустрічні пучків протонів. 

Тисячі датчиків фіксуватимуть моменти зіткнення, яке дозволить дослідникам глибше проникнути в таємниці матерії. Знадобилося 10 мільярдів доларів і майже 20 років, щоб на межі двох держав - Франції і Швейцарії виріс найбільший з тих, які існують сьогодні в світі прискорювачів елементарних частинок або адроннній коллайдер. 

Учені CERN вважають, що експеримент дозволить в мініатюрі відтворити "Великий вибух", який 13,7 мільярдів років назад поклало початок Всесвіту. 

Крім того, фахівці розраховують отримати нові дані про процеси перетворення матерії в енергію, а також сподіваються, що експеримент допоможе розгадати загадки антиматерії і взаємозв'язку простору і часу. 

Підготовка до експериментів викликала великий резонанс і неоднозначну реакцію в світі. Зокрема, напрікинці серпня група європейських учених направила скаргу до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі, стверджуючи, що "експерименти можуть викликати появу мікроскопічних "чорних дірок", яка приведе до глобального катаклізма". Але суд відмовився від розгляду цього звернення, вважаючи його необгрунтованим. 

Фахівцеві CERN переконані, що експерименти на новому прискорювачі абсолютно безпечні, про що напередодні пробного запуску знову заявив офіційний представник організації Джеймс Джіллі.  



Переглядів: 617 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close