18.05.03
У Великобританії починають тестувати біометричні платіжні карти з вбудованим сканером відбитків пальців
      Британський банк Natwest оголосив про запуск тестової програми, в рамках якої його вибрані клієнти отримають в своє розпорядження платіжні карти з вбудованими сканерами відбитків пальців. Програма стартує в середині квітня поточного року, на першому етапі в ній братимуть участь всього 200 чоловік.

За допомогою платіжної картки зі сканером відбитків клієнт зможе розплачуватися безконтактно (тобто за допомогою NFC-систем Mastercard PayPass / Visa PayWave), не вводячи при цьому PIN-код і не залишаючи особистий підпис на чеку. Також на такі операції не буде поширюватися стандартні обмеження на максимальну суму оплати (у Великобританії - £ 30).

На сьогоднішній день при купівлі товару на суму понад 30 фунтів стерлінгів британський покупець повинен використовувати виключно метод «Chip and PIN», тобто вставити (а не докласти) карту в термінал, дозволивши йому зчитати інформацію з чіпа і ввести PIN-код.

Дані про відбитки користувача зберігаються на чіпі карти в зашифрованому вигляді, так що при успішному розпізнаванні відбитка карта передає терміналу виключно інформацію про схвалення операції, а не дані про самі відбитки. Таким чином зловмисники не зможуть викрасти особисту інформацію власника картки так само просто, як це відбувається з PIN- або CVV-кодами, які можна просто «підглянути».

Для виготовлення «біометричної» карти необхідно фізично відвідати відділення банку, де у клієнта знімуть відбитки, які потім будуть записані на чіп. Однак розробники сподіваються, що вже в найближчому майбутньому користувачі зможуть записати дані про відбитки на карту самостійно за допомогою будь-якого смартфона з вбудованим сканером.

Відзначимо, що компанія Gemalto запустила аналогічний проект ще в 2017 році в Південній Африці, а потім в 2018 році в Італії спільно з банком Intesa Sanpaolo.

Нагадаємо, що починаючи з квітня 2019 року власники карт Mastercard зможуть використовувати біометричні дані, включаючи відбитки пальців, розпізнавання особи або райдужної оболонки ока для ідентифікації під час покупок і онлайн-платежів.

Джерело: The Verge
Переглядів: 234 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close