10.04.47
У терміналах українці найчастіше оплачують мобільний зв'язок, інтернет і комуналку [інфографіка]
      Українська компанія EasyPay провела дослідження ринку платіжних терміналів, в результаті якого з'ясувалося, що найбільш затребувані побутові послуги: мобільний зв'язок, інтернет і поповнення банківських карт готівкою.

Топ 5 категорій в Україні за кількістю транзакцій, складений за результатами дослідження всього ринку небанківських терміналів, виглядає наступним чином:
  1. Мобільний зв'язок (30%)
  2. Інтернет (25%)
  3. Поповнення банківської картки готівкою (Cash2card) (25%)
  4. Телебачення (12%)
  5. Оплата комунальних послуг (8%)

При цьому поведінка користувачів терміналів EasyPay трохи відрізняється від загальноукраїнського портрета - в пріоритеті оплата інтернету, комунальних послуг, мобільного зв'язку та перекази на карту. А на п'ятому місці категорія «таксі» - так водії оплачують підключення до бази перевізника і оренду автомобілів таксопарку.

  1. Інтернет (28%)
  2. Оплата комунальних послуг (25%)
  3. Мобільний зв'язок (17%)
  4. Поповнення банківської картки готівкою (17%)
  5. Таксі (13%)

Перелік послуг, якими користуються українці в терміналах, різниться від регіону до регіону. Так, у Київській області найбільш використовувані сервіси: поповнення карти, оплата мобільного зв'язку та оплата кредитів (банки). В Одеській області популярні оплата мобільного зв'язку, поповнення карти і оплата послуг Інтернет. Користувачі з Львівської області в 2019 найчастіше поповнювали карти, платили за мобільний зв'язок і комунальні послуги.

Як показує дослідження, більшість користувачів небанківських терміналів (як EasyPay, так і інших операторів) молоді (26-35 років) і найчастіше проживають в містах з населенням понад 100 тис. чоловік, районних і обласних центрах. Таких користувачів терміналів 39% від усього населення України. При цьому, чим менше населений пункт, тим вище частота використання терміналів.

32,9% українців використовують небанківські термінали для платежів «часто» і «періодично». Ще 12% «іноді» користуються сервісом. 45% населення України контактує з терміналами хоча б раз в кілька місяців. Вибирають термінали через зручний час роботи (або зовсім без обмеження за часом) - 40%; розташування терміналу (поруч з будинком, роботою, магазином) - 35%; швидкості надання послуги (не потрібно стояти в черзі в касу банку або поштове відділення) - 25%.

На думку EasyPay, основна причина зростання популярності терміналів за останні кілька років - нездатність традиційних фінансових установ і поштових відділень надати належний рівень сервісу. Як наслідок - скорочення філій, тільки за 2019 рік українські банки закрили 507 відділень, роком раніше скорочення структурних підрозділів склало 980 відділень. В результаті, точкою входу для українців стають саме термінали - вони доступні, розташовані в найбільш "прохідних" місцях і надають широкий спектр фінансових послуг.

Відзначимо, що компанія EasyPay управляє найбільшою в Україні мережею платіжних терміналів. Станом на початок 2020 року, кількість активних точок становить понад 14 000, а кількість доступних сервісів перевищує 3500. За рік кількість терміналів зросла більш ніж на 2000.

Джерело: EasyPay

Переглядів: 229 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close