DVI

Неділя, 21.10.2018, 01.07.56
Головна » 2018 » Жовтень » 3 » У США запрацювала перша в світі комерційна мережа 5G
10.00.10
У США запрацювала перша в світі комерційна мережа 5G
      1 жовтня, в світі запрацювала перша комерційна мережа стільникового зв'язку п'ятого покоління 5G. Її запустив американський оператор Verizon, покривши зв'язком нового покоління чотири американських міста: Х'юстон, Індіанаполіс, Лос-Анджелес і Сакраменто. Відразу обмовимося, що в даному випадку мова йде про бездротовий 5G-сервіс для домашнього використання. Сервіс Verizon 5G Home являє собою альтернативу кабельним мережам при підключенні «останньої милі».

Мережа побудована на власному стандарті Verizon 5G TF, а не міжнародному проміжному стандарті 5G NR, які розробляються консорціумом 3GPP (оператор обіцяє безкоштовно оновити обладнання після остаточного затвердження 5G NR).

Використовувані Verizon мобільні термінали забезпечують середню швидкість підключення до 300 Мбіт/с (пікова - до 1 Гбіт/с).

Що стосується цін, перші три місяці повністю безкоштовні. Після виходу з пільгового тримісячного періоду щомісячна абонентна плата за використання сервісу становить $ 50 або $ 70 в залежності від того, чиїми послугами мобільного зв'язку користується абонент. Так, в якості бонусу користувачі Verizon 5G Home ще отримують безкоштовну тримісячну підписку на сервіс YouTube TV, а також безкоштовну телеприставку Apple TV або Google Chromecast Ultra при підключенні.

До кінця року почати розгортання комерційних мереж 5G повинні два інших великих американських оператора - AT&T і T-Mobile. І якщо перший раніше обіцяв запуск в 12 містах США, то другий планує покрити мережею 5G відразу 30 міст США. Також відомо, що з 1 грудня комерційні мережі 5G повинні з'явитися в Південній Кореї.

Не зайвим буде зазначити, що перші смартфони з підтримкою 5G очікуються на ринку тільки на початку 2019 року.

Говорити про перспективи запуску зв'язку 5G в Україні поки занадто рано, враховуючи, що тільки недавно у нас з'явилися мережі 4G LTE, розвитком яких зараз і зайняті українські оператори. Тут хіба що можна згадати нещодавню пропозицію НКРЗІ про підвищення плати за придатні для 4G і 5G радіочастоти, які зараз використовуються не за призначенням.

Джерело: Verizon
Переглядів: 8 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: