DVI

Четвер, 13.12.2018, 10.20.25
Головна » 2018 » Квітень » 14 » У США вперше схвалена самодостатня система ШІ медичного призначення
11.00.23
У США вперше схвалена самодостатня система ШІ медичного призначення
      Вперше Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило застосування діагностичного пристрою на базі штучного інтелекту. Воно не вимагає наявності спеціалізованого доктора для інтерпретації результатів. Програмне забезпечення IDx-DR здатне виявити захворювання очей, аналізуючи фотографії сітківки.

Для використання пристрою буде потрібно, щоб медсестра або лікар завантажили фотографію сітківки ока пацієнта, яка була знята за допомогою спеціальної камери. Спочатку алгоритми IDx-DR аналізують, чи достатньо якісною є фотографія, щоб отримати результат. Потім алгоритми аналізують зображення сітківки щоб визначити, чи має пацієнт діабетичну ретинопатію. Це захворювання виникає, коли занадто велика кількість цукру в крові призводить до пошкоджень судин сітківки очного яблука. Діабетична ретинопатія - це важке і дуже часте ускладнення діабету, яке може привести до сліпоти. Щорічно діагностується близько 200 тис. випадків цього захворювання.

В одному з клінічних досліджень, яке використовувало більше 900 зображень, система IDx-DR правильно виявила ретинопатію приблизно в 87% випадків і в 90% випадків змогла правильно ідентифікувати тих, у кого не було цієї хвороби.

Як відзначають розробники, IDx-DR є унікальним рішенням, так як може використовуватися навіть медсестрами або непрофільними лікарями. Це дозволяє зробити діагностику більш швидкою і доступною, так як немає необхідності чекати, поки звільниться офтальмолог, щоб особисто провести огляд і діагностику.

Джерело: The Verge
Переглядів: 29 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: