DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.52.02
Головна » 2017 » Липень » 14 » У США мають намір офіційно затвердити методику лікування раку за допомогою генетично модифікованих клітин самих пацієнтів
11.30.04
У США мають намір офіційно затвердити методику лікування раку за допомогою генетично модифікованих клітин самих пацієнтів
      Комісія Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) почала нову еру в медицині. Комісія одноголосно рекомендувала Управлінню затвердити перший в історії метод лікування раку за допомогою генетично модифікованих клітин пацієнта. Вчені називають такий підхід «живим ліками», який дозволяє істотно зміцнити імунну систему для боротьби з хворобою.

Якщо FDA прислухається до рекомендацій комісії (що дуже ймовірно), даний вид лікування стане першим способом генної терапії, які вийшли на ринок. Фармацевтична компанія Novartis має намір застосувати його для лікування лейкемії. Також ведуться роботи над аналогічними видами лікування для пацієнтів з іншою формою захворювання, а також для лікування мієломи і агресивної пухлини головного мозку.

Для використання даного методу лікування кожного пацієнта потрібно створювати індивідуальну терапію. Для цього в сертифікованому медичному центрі у пацієнта витягуються клітини (мільйони Т-клітин), заморожуються і відправляються на фабрику Novartis. Там вони розморожуються і проходять спеціальну обробку із застосуванням ослабленої форми ВІЛ. Вона необхідна для перенесення нового генетичного матеріалу Т-клітини для їх перепрограмування. Такі модифіковані Т-клітини стають здатними атакувати В-клітини - це нормальна частина імунної системи, яка стає злоякісною при лейкемії. Після зазначених змін Т-клітини знову заморожуються і повертаються до медичного закладу. Після цього клітини вводяться в організм пацієнта, де вони розмножуються в природному середовищі і борються з раком.

Гострий лімфобластний лейкоз є не дуже поширеним захворюванням. Він зустрічається, приблизно, у 5 тис. осіб на рік. Близько 60% випадків захворювання припадає на дітей і молодих людей. Більшість дітей можуть вилікуватися стандартними методами терапії. Але в 15% випадків захворювання не піддається лікуванню або незабаром повертається. При цьому прогноз одужання при традиційній терапії у дітей значно краще, ніж у дорослих. П'ятирічна виживаність становить 90% і 30-40%, відповідно.

Novartis поки не уточнює вартість лікування за допомогою нової методики. На думку аналітиків, індивідуальне лікування генетично модифікованими клітинами може коштувати більше $ 300 тис. Сума здається величезною. Але якщо врахувати, що хворі на рак при традиційному лікуванні часто змушені проходити дороге лікування і звертатися до медичних закладів протягом декількох років, то суми таких витрат можуть виявитися навіть більш високими.

Джерело: The New York Times
Переглядів: 148 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: