DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.52.40
Головна » 2016 » Листопад » 26 » У Польщі збираються ввести електронний паспорт, водійські посвідчення та інші цифрові документи до 2018 року
13.00.02
У Польщі збираються ввести електронний паспорт, водійські посвідчення та інші цифрові документи до 2018 року

      Уряд Польщі збирається ввести в країні електронні права, водійські посвідчення, техпаспорт та інші документи, які замінять або продублюють звичайні пластикові документи. Таким чином, польські водії зможуть їздити без звичних прав на машині вже з кінця 2017 року, а громадяни зможуть пред'явити цифрою паспорт поліції з екрану смартфона до 2018 року.

Замість посвідчення водія громадяни Польщі будуть брати з собою смартфон або планшет з підтримкою 3G. При перевірці поліцією необхідно буде назвати ім'я прізвище і ідентифікаційний код PESEL. Після цього на смартфон водія прийде SMS з кодом авторизації входу в базу даних і поліцейські зможуть отримати всю необхідну інформацію про водія.

Електронні права почнуть оформляти вже через рік - починаючи з жовтня 2017 року, а потім з'являться аналогічні цифрові техпаспорт на автомобіль і страховий поліс. Додатково до цього в Польщі планують впровадити електронні паспорти. Всю реформу планують завершити до 2018 року - до 100-річчя незалежності Польщі.

При цьому міністр цифрових технологій Польщі Анна Стрежінска підкреслила, що електронні документи не будуть обов'язковими, тобто, поляки зможуть залишити собі звичні паспорт, права або техпаспорт.

Нагадаємо, що Кабмін України готується з листопада 2017 року розпочати видавати нові водійські права з електронним чіпом, на якому продублюють візуальну інформацію. Цього вимагає одна з директив Євросоюзу, до якої Україна приєдналася, підписавши угоду про Асоціацію з ЄС.

Джерело: Автоцентр
Переглядів: 141 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: