16.00.54
У Німеччині прийнято закон, що зобов'язує соцмережі видаляти матеріали образливого характеру

      Парламент Німеччини схвалив закон, за яким Facebook, YouTube та інші великі соціальні сервіси зобов'язуються видаляти записи образливого і ненависницького характеру. За порушення цієї вимоги передбачено великий штраф.

Відповідно до закону, майданчики з аудиторією більше двох мільйонів користувачів повинні видаляти незаконний або недостовірний контент протягом 24 годин. Якщо цього не відбудеться, компанії можуть оштрафувати на € 50 млн, а відповідальних менеджерів - на € 5 млн. У сумнівних випадках великим соцмережам дозволять провести оцінку записи протягом 7 днів. За прийнятим документом адміністратори і модератори сайтів повинні видаляти записи з розпалюванням ненависті, наклепом, особистою інформацією або образами на адресу релігії.

Представники Facebook і Google вже розкритикували закон і попередили, що він може загрожувати свободі слова. У соцмережі заявили, що для боротьби з ненавистю потрібні спільні зусилля суспільства і уряду, а документ в його нинішньому вигляді «не приведе до вирішення цієї важливої ​​соціальної проблеми». На думку правозахисників, власники майданчиків будуть видаляти двозначні пости, побоюючись великого штрафу. Також Facebook розкритикувала законопроект, звинувативши німецьку владу в перекладанні відповідальності на приватні компанії.

У березні 2017 року законопроект запропонував федеральному міністрові Німеччини Хайко Маасом (Heiko Maas). Автор упевнений, що без політичного тиску сайти і соцмережі не почнуть виконувати зобов'язання по видаленню незаконного контенту. У квітні проект підтримав уряд Німеччини. Закон вступить в силу в жовтні 2017 року.

Джерело: tjournal
Переглядів: 291 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close