DVI

Неділя, 25.02.2018, 05.17.58
Головна » 2017 » Червень » 26 » У Microsoft похвалилися тим, що їх штучний інтелект позбавив роботи фахівця з даними
16.00.14
У Microsoft похвалилися тим, що їх штучний інтелект позбавив роботи фахівця з даними

      Коли різного роду експерти починають говорити про штучний інтелект і про брак робочих місць внаслідок тотальної автоматизації, то вони, як правило, мають на увазі деяке абстрактне майбутнє. Проте, розроблений в надрах Microsoft ШІ вже сьогодні в стані позбавити людину його робочого місця.

Про це заявила Дженніфер Чайес, вчений з дослідницького підрозділу американського IT-гіганта. Чайес похвалилася тим, що в одному з неназваних стартапів звільнили фахівця за даними, віддавши перевагу штучному інтелекту від Microsoft, іменованого Custom Decision Service.
«Це сталося в одному з стартапів. Хлопці були обмежені в засобах, тому вони прийняли рішення звільнити свого фахівця, віддавши перевагу нашій платформі. Яка, до слова, не тільки обходиться їм дешевше, але і працює набагато ефективніше», - заявила Чайес.
Як склалася доля звільненого фахівця, Чайес промовчала. Однак журналісти припустили, що вчений навряд чи довго залишався безробітним, так як професія дата-аналітика сьогодні користується попитом. Разом з тим, інцидент наочно продемонстрував, що в століття хмарних сервісів аналіз інформації може відбуватися абсолютно без участі людини.

«Але що ж таке цей Custom Decision Service?», - можливо, поцікавитеся ви. CDS являє собою інструмент на основі машинного навчання, призначений для персоналізації контенту. Грубо кажучи, ШІ аналізує поведінку користувачів, а потім видає персоналізовані рекомендації.

Подібного роду технології Microsoft сьогодні використовує в багатьох своїх продуктах, наприклад, MSN. При цьому Microsoft - далеко не єдина компанія, що пропонує рішення на основі ШІ. Google, Amazon, IBM і багато інших технологічних компанії також розробляють подібні сервіси, завдяки яким скористатися перевагою штучного інтелекту нині може будь-хто. Як результат, сьогодні ШІ використовується підприємцями в самих різних бізнес-проектах, дозволяючи, наприклад, обмеженим в грошах стартапам працювати з даними, не вдаючись до послуг дата-аналітиків.

Наостанок спробуємо дати відповідь на дуже делікатне питання: чи стане професія фахівця з даними незатребуваний через поширення ШІ? Журналісти джерела припустили, що такого не станеться.

На їхню думку, завдяки ШІ у багатьох інформаційних експертів, навпаки, з'являться нові обов'язки і нові цікаві завдання. Комп'ютер візьме на себе всі рутинні операції з даними, а людина в цей час зможе тестувати нові способи роботи з інформацією, по-новому будувати свою роботу; в кінці кінців, час від часу перевіряти роботу ШІ.

Разом з тим, деякі дата-аналітики все ж потраплять під скорочення. Особливо це стосується невеликих компаній, де на рахунку кожна копійка; незацікавлених в розробці нових методик аналізу даних. Завдяки доступному машинного навчання вони в принципі зможуть обходитися без дата-аналітиків.

Джерела: venturebeat
Переглядів: 63 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: