DVI

Четвер, 26.04.2018, 08.49.50
Головна » 2016 » Листопад » 23 » У Кореї вперше використовували мережу 5G для забезпечення зв'язку між двома автомобілями BMW
10.00.10
У Кореї вперше використовували мережу 5G для забезпечення зв'язку між двома автомобілями BMW

      Періодично в мережі з'являються повідомлення про різні проекти та технології, націлених на забезпечення тісної взаємодії між різними транспортними засобами в межах однієї глобальної мережі. Сумнівів у тому, що в майбутньому автомобілі зможуть спілкуватися між собою, практично немає. І статися це може вже досить скоро. Якщо бути точним, то з поширенням мереж 5G, здатних забезпечити необхідну швидкість обміну даними. Одна з таких ось спеціалізованих автомобільних мереж 5G була недавно розгорнута і випробувана на автомобільному полігоні неподалік від міста Інчхон, Південна Корея.

Автомобільна 5G-мережа покривала площу 240 тис. м2, приблизно половину площі Ватикану, її розгортанням займалися фахівці корейської комунікаційної компанії SK Telecom і шведської компанії Ericsson. Що стосується технічних параметрів мережі, максимальна затримка при передачі інформації склала менше однієї мілісекунди, а пікова швидкість передачі - 20 гігабіт на секунду.

В експерименті брали участь два автомобілі BMW: один серії X5, другий - серії S7, забезпечені відповідним комунікаційним обладнанням. Високі швидкісні показники мережі дозволили водія цих автомобілів координувати свої дії практично миттєво. Крім обміну даними між автомобілями 5G-мережа забезпечувала передачу високоякісного відео, що знімається бортовими камерами обох автомобілів. Очікується, що в майбутньому автомобілі зможуть обмінюватись різними даними між собою без участі водія.

Багато хто пов'язує встановлення подібних тісних зв'язків між автомобілями з масовим поширенням мереж 5G, хоча в кінцева підсумку ця можливість може бути забезпечена за рахунок альтернативних бездротових рішень, наприклад, виділених з'єднань малої дальності (DSRC), побудованих на основі технології IEEE 802.11p. Власне, подібна система прямо зараз розгортається на ділянці траси від Амстердама до Відня міжнародним європейським кооперативом під назвою ITS Corridor.

Найбільш популярна точка зору свідчить, що одного разу 5G-мережі дозволять автомобілям синхронізувати свої дії на дорозі, що не тільки підвищить безпеку, а й призведе до оптимізації дорожнього руху і зникнення пробок як явища. Зрозуміло, на даному етапі зарано говорити про терміни втілення описаних ідей в реальних продуктах, оскільки поки що подібні проекти в більшості своїй є експериментальними. Автовиробники і телекомунікаційні гіганти поки лише промацують ґрунт і виробляють стратегію і цей сценарій використання переваг технології 5G ми побачимо ще не скоро, якщо побачимо взагалі. Набагато простіше уявити, як мережі 5G будуть використовуватися для передачі високоякісного відео. Саме в цьому багато хто бачить головне застосування технологій 5G.

Джерело: IEEE Spectrum
Переглядів: 191 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: