DVI

Середовище, 25.04.2018, 09.36.39
Головна » 2017 » Січень » 6 » У Китаї вперше оголосили червоний (найвищий) рівень небезпеки через смог
13.35.37
У Китаї вперше оголосили червоний (найвищий) рівень небезпеки через смог
      Про те, що за останнє десятиліття рівень забруднення повітря в Китаї катастрофічно зріс ми побіжно згадували, коли писали про футуристичні автобуси TEB і потенційний успіх Model X з режимом «захисту від біологічної зброї». І усвідомити всю серйозність ситуації, що склалася дозволить той факт, що буквально тільки що китайська влада вперше в історії оголосили червоний (найвищий) рівень небезпеки на національному рівні через сильний смог в північних і східних провінціях.

У Національному метеорологічному центрі розповіли, що видимість на північному сході країни, в тому числі в Пекіні, може впасти нижче 500 метрів. В окремих районах очікується зниження видимості до 50 метрів.

Як зазначає The Guardian 1 січня 2017 року вміст шкідливих часток у повітрі Пекіна в 24 рази перевищувала норми, встановлені ВООЗ. У столичному аеропорту скасували понад 100 рейсів.

Ось таймлапс смогу, який накриває Пекін всього за 20 хвилин:

 

 

Timelapse of a bank of AQI400+ smog rolling into Beijing just now in only 20 minutes #beijing #pollution #smog #airpocalypse #AQI400

Відео, опубліковане користувачем Chas Pope (@china_chas)

 

Китай має кольорове маркування системи попередження про несприятливі погодні умови. Червоний - найсерйозніший, потім йдуть помаранчевий, жовтий і синій.

Попередній, «помаранчевий» рівень був введений владою ще 30 грудня. Тоді ж призупинили роботу кількох будівництв і підприємств. Дітям, літнім людям та особам із захворюваннями органів дихання було рекомендовано утриматися від тривалого перебування поза приміщеннями.

Погіршення кліматичної обстановки взимку в Китаї пов'язують з тим, що для обігріву використовується велика кількість вугілля.

Згідно з прогнозами метеорологів, зниження рівня забруднення слід очікувати не раніше 5 січня.

Залишається додати, що щорічно від захворювань, пов'язаних із забрудненням атмосферного повітря, в Китаї вмирає 1,6 млн чоловік. Це приблизно 4,4 тис смертей, пов'язаних з впливом забрудненого повітря, кожен день.

Джерело:
meduza i TJ
Переглядів: 220 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: