DVI

Вівторок, 24.04.2018, 20.51.53
Головна » 2016 » Жовтень » 10 » У Франції розробляють електричний літак Ampere, який отримає 32-40 електропропелерів
16.30.48
У Франції розробляють електричний літак Ampere, який отримає 32-40 електропропелерів
      Французька компанія Onera зайнялася розробкою простого в управлінні та навігації електричного літака Ampere. Згідно з планами компанії, в найближчі кілька тижнів почнуться випробування моделі літака в аеродинамічній трубі. Вони дозволять перевірити аеродинамічну компоновку Ampere, який планується оснастити 32-40 електропропелерами.
Проекти електричних літальних апаратів сьогодні дуже популярні у розробників. Одним з позитивних якостей такої техніки є велика свобода при конструюванні. Справа в тому, що електромотори можуть мати будь-які розміри, а це знімає деякі обмеження на їх розміщення на планері.

Крім того, використання електричної тяги частково спрощує проектування літальних апаратів. Наприклад, відмова від двигунів внутрішнього згоряння (реактивних або поршневих) позбавляє від необхідності проектувати паливну і масляну системи. Нарешті, електричні літаки і вертольоти вважаються безпечними з точки зору екології.

Проект нового електричного літака Ampere передбачає розміщення 16-20 електропропеллеров на передніх крайках консолей крила. При цьому повітряні потоки, створювані пропелерами, повинні проходити по верхній поверхні консолей крила, «прилипаючи» до них завдяки ефекту Коанда.

Згідно з попередніми розрахунками, ефект Коанда дозволить підвищити підйомну силу крила. Справа в тому, що при зльоті і в польоті швидкість повітряного потоку над крилом завдяки пропелер буде вище, ніж під ним. Це і призведе до підвищення підйомної сили крила. Сьогодні ефект Коанда використовується, наприклад, в військово-транспортних літаках Ан-72, у яких крило обдувається струменем реактивних двигунів.

Новий електричний літак зможе розвивати швидкість до 500 км/год, а тривалість його польоту складе близько 2 годин. Пілотувати Ampere буде простіше, ніж звичайним легким літаком, завдяки спеціальному програмному забезпеченню. Крім того, на літак встановлять навігаційне обладнання з спрощеним графічним відображенням.

Очікується, що Ampere буде тихіше звичайного легкого літака. Справа в тому, що невеликі електропропелери будуть видавати більш високочастотний шум, ніж звичайні авіаційні двигуни. Такий шум буде швидко втрачати інтенсивність на відстані. Мала гучність, в свою чергу, дозволить використовувати Ampere на злітно-посадочних смугах в місті.

Забезпечувати двигуни електрикою будуть 8-10 модулів, складених з водневих паливних елементів і літій-іонних акумуляторних батарей, підключених в ланцюг живлення паралельно. За даними Onera, такий тип підключення забезпечує енергетичну надмірність, а значить, робить літак безпечніше. Ampere зможе перевозити чотирьох осіб.

Джерело: nplus1
Переглядів: 146 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: