DVI

Неділя, 21.10.2018, 01.29.03
Головна » 2018 » Вересень » 25 » У Deezer створили систему ШІ, здатну визначати музичний настрій пісень
08.08.10
У Deezer створили систему ШІ, здатну визначати музичний настрій пісень
      Дослідники сервісу Deezer розробили систему штучного інтелекту, яка здатна асоціювати певні пісні з різним настроєм і активністю.

Щоб визначити музичний настрій пісні, команда розглядала як аудіосигнал, так і текст пісні. Для початку вони подавали аудіосигнали в нейронну мережу, а також моделі, які відтворювали мовне значення слів. Потім, щоб навчити систему ШІ визначати настрій пісні, вони використовували базу Million Song Dataset (MSD), яка являє собою колекцію метаданих для більш ніж 1 млн сучасних пісень. Зокрема, вони використовували набір даних Last.fm, який присвоює ідентифікатори трекам з більш ніж 500 тис. унікальних тегів. Багато з цих тегів пов'язані з настроєм, і понад 14 000 англійських слів з цих тегів використовувалися для рейтингів, що зіставляють, наскільки негативним або позитивним є слово, а також наскільки спокійним або енергійним є слово для навчання системи.

База Million Song Database містить тільки метадані пісень, а не самі музичні композиції, так що команді дослідників потім довелося об'єднати цю інформацію з власним каталогом Deezer, використовуючи в якості ідентифікаторів назви пісень, імена виконавців і альбомів. Близько 60% результуючого набору даних (18 644 композиції) використовувалося для навчання системи ШІ, а решта треки застосовувалися для перевірки і подальшого тестування системи.

Зрештою, дослідники прийшли до висновку, що система штучного інтелекту краще виявляє, найскільки спокійною або енергійною є пісня, ніж більш традиційні підходи, які не використали ШІ і виконували приблизно те ж саме. Дослідники вважають, що підвищення ефективності досягається завдяки одночасному аналізу і зіставлення про музику і текст пісень.

Джерело: The Verge
Переглядів: 16 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: