15.38.57
У четвертому кварталі 2020 року було випущено 6,7 млрд ARM-чіпів - по 842 чіпа в секунду
      ARM є найпопулярнішою процесорною мікроархітектурою сучасності. Процесори на базі даної архітектури використовуються в десятках мільярдів пристроїв, які щорічно потрапляють на ринок. Компанія заявляє, що тільки в четвертому кварталі 2020 року екосистема ARM поставила рекордні 6,7 млрд чіпів на базі цієї архітектури. Таким чином, швидкість виробництва таких процесорів складає 842 чіпа в секунду. Це означає, що Arm перевершує всі інші популярні архітектури набору команд CPU (x86, ARC, Power і MIPS) разом узяті.

Слід зазначити, що як правило найбільшу увагу ЗМІ привертають ядра серії Cortex-A на базі архітектури ARM, так як вони використовуються практично у всіх смартфонах, що випускаються в наші дні. Але у ARM є й інші продукти в портфоліо її інтелектуальної власності, такі як Cortex-R, Cortex-M і Mali. При цьому найбільш широко використовуваними є продукти серії Cortex-M для мікроконтролерів. Вони застосовуються практично скрізь, від термометрів до космічних кораблів. Тільки в четвертому кварталі 2020 року було продано 4,4 млрд економічних мікроконтролерів на базі Cortex-M.

Поставки на рівні 6,7 млрд чіпів в квартал встановили новий рекорд. При цьому в компанії ARM очікують подальшого зростання даного показника і більш широкого поширення інтелектуальної власності ARM. Відзначається, що в 2020 році компанія підписала рекордну кількість ліцензійних угод - 175. Багато з них підписані новими партнерами ARM.

Далеко не всі гравці ринку чіпів діляться даними про обсяги поставок своїх рішень. Тим не менш, деякі висновки можна зробити на підставі аналізу інших джерел. Наприклад, що одна з найбільш відомих архітектур x86 не займає друге місце після ARM. За даними Gartner, глобальні поставки ПК в 2020 році склали 275 млн пристроїв. Поставки серверів на базі процесорів з архітектурою x86 склали 11,75 млн в 2019 році. Як правило, в споживчих ПК використовується один процесор, а в серверних - два процесора. Якщо додати такі категорії продуктів, як ігрові приставки, комунікаційне обладнання, обладнання для зберігання даних, одноплатні комп'ютери, промислові інструменти і суперкомп'ютери, можна припустити, що поставки процесорів x86 навряд чи перевищують 350-360 млн пристроїв на рік.

У той же час щорічно відвантажується близько 1,5 млрд продуктів, заснованих на процесорах Synopsys ARC. Як правило, такі чіпи використовуються для контролерів SSD, в інформаційно-розважальних автомобільних системах, бездротовому устаткуванні, домашніх мережах. Крім того, щорічно продаються сотні мільйонів продуктів, в яких використовуються чіпи на базі архітектури MIPS. Вони застосовуються у вигляді мікроконтролерів, чіпсетів для побутової електроніки, комунікаційного обладнання і різних пристроїв з низьким енергоспоживанням.

Джерело: Tom's Hardware
Переглядів: 142 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close