DVI

Субота, 20.01.2018, 22.42.57
Головна » 2016 » Грудень » 29 » У Бангкоку помилково спрацювала функція Facebook Safety Check через повторну публікацію новини про вибух від 2015 року
11.00.55
У Бангкоку помилково спрацювала функція Facebook Safety Check через повторну публікацію новини про вибух від 2015 року
      Близько двох років тому в соціальній мережі Facebook з'явилася функція Safety Check. Вона призначена для повідомлення друзів і родичів в разі стихійного лиха. Коли система виявляє, що користувач знаходиться поблизу від стихійного лиха, вона видасть запит: «Ви в безпеці?». Користувач зможе відповісти, що з ним все добре, натиснувши кнопку «Я в безпеці». Тим самим він повідомить своїх друзів і родичів, що їм нема чого переживати. Але в цій функції можуть бути збої.

За даними The Verge, соцмережа опинилася обдурена власними алгоритмами і активувала функцію Safety Check в Бангкоку (Таїланд) після появи помилкових повідомлень про вибух. В результаті, користувачі Facebook в Бангкоку отримали запити «Ви в безпеці?» З малою кількістю інформації про вибух - без уточнення часу і місця події. Функція Safety Check активізувалася близько 9 вечора за місцевим часом, і через годину була вимкнена. Фактично, вона спрацювала через повідомлення про вибух, які посилалися на новини в Bangkok Informer, що стосується інциденту 2015 року.

І хоча вибухів при цьому не спостерігалося, сторінка цієї події в Safety Check була названа «Вибух в Бангкоку». Крім того, на сторінці не було посилань на фактичний опис цієї конкретноїо події. Замість цього було розміщено три посилання. Два з них вели на матеріали, що описують події 2015 року, коли дійсно мав місце вибух. Ще одне посилання вело на запис в блозі, заголовок якої можна перекласти наступним чином: «Дуже дратує, коли твій друг викопує новини про вибух, який стався рік тому, щоб поділитися на Facebook».

Facebook проводить розслідування, щоб зрозуміти, як ці незв'язані посилання виявилися на сторінці події Safety Check.

Додамо, в листопаді Facebook анонсувала зміни в роботі функції Safety Check. Алгоритми її активації почали враховувати трендові записи користувачів в певній місцевості. При цьому розробники запевняли, що алгоритми також використовують ПО для перевірки фактів перед активацією функції, що виключає помилкові спрацьовування.

Збої в роботі Safety Check траплялися і раніше. Наприклад, в березні цього року запити про безпеку отримали користувачі в США, Великобританії та ряду інших країн, хоча фактично інцидент стався в Пакистані.

Джерело: The Verge
Переглядів: 162 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: