DVI

Вівторок, 23.01.2018, 02.03.58
Головна » 2017 » Липень » 10 » У Alphabet намірилися зробити геотермальні системи опалення та охолодження більш доступними
10.01.33
У Alphabet намірилися зробити геотермальні системи опалення та охолодження більш доступними
      Холдинг Alphabet заявив про виділення свого проекту з розвитку геотермальних систем опалення та охолодження в окрему компанію під назвою Dandelion ( «Кульбаба»). Примітно, що раніше її співробітники працювали в складі таємничого підрозділу X, що займається перспективними технологічними розробками.

Як повідомляється на сайті проекту, мета існування Dandelion полягає в тому, щоб зробити системи геотермальних установок доступнішими і простими у використанні, оскільки на сьогоднішній день вони значимо програють традиційним рішенням.
http://energyblog.nationalgeographic.com/wp-content/uploads/2013/09/geothermal-hvac-loop-200.jpg
Схема роботи геотермальної системи опалення та охолодження.

За словами Кеті Ханнун, керівника новоспеченої компанії, в Alphabet вирішили виділити проект, оскільки «впевнені в його перспективності».

Відзначимо, що геотермальна установка Dandelion складається з двох компонентів: теплового наносів, наявного всередині будинку, і спеціальних труб які йдуть від нього, які закопуються під будову. Висловлюючись простою мовою, коли у вашому будинку стає жарко, насос поглинає тепло і розсіює його в землі.Взимку ж принцип роботи системи зворотний: насос «викачує» тепло з «земних надр» і направляє його в ваш будинок. За словами інженерів компанії, робота системи є можливою, так як температура під землею завжди залишається відносно незмінною.

В цілому, якщо вірити інженерам Dandelion, їх рішення має три ключових переваги:

  • Економічність. У порівнянні з традиційними системами опалення та охолодження розробка Dandelion більш дешева в експлуатації.
  • Екологічність. Принцип роботи геотермального опалення та охолодження полягає в використанні поновлюваного ресурсу. Крім цього, система в три рази ефективніше витрачає електрику, ніж звичайні системи опалення.
  • Комфортність. Установка Dandelion працює дуже тихо, без шкідливих викидів і під управлінням «розумного» термостата, який дозволяє підтримувати температуру в будинку на одному рівні круглий рік.

Цікаво, що Dandelion вже почала приймати запити від зацікавлених домовласників. На даний момент компанія в якості експерименту має намір встановлювати розробки в домогосподарствах, розташованих в північній частині штату Нью-Йорк.

Наостанок зазначимо, що новоспечена «Кульбаба», на відміну, наприклад, від Waymo, є повністю незалежною компанією, її керівництво не буде приймати рішення з оглядкою на раду директорів Alphabet.

Джерело: Engadget

 
Переглядів: 51 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: