DVI

Середовище, 24.01.2018, 03.42.14
Головна » 2017 » Вересень » 17 » У 2017 році українські проекти зібрали майже $ 2 млн на краудфандінгових майданчиках, досягнувши цільової суми в 83% випадків
13.31.16
У 2017 році українські проекти зібрали майже $ 2 млн на краудфандінгових майданчиках, досягнувши цільової суми в 83% випадків
      Українські стартапи все частіше виходять на краудфандінгові платформи, в тому числі на найбільші в світі Kickstarter і Indiegogo, для пошуку перших клієнтів і замовлень, додаткового PR і аналізу ринку. При цьому за результатами перших семи місяців, поточний рік став одним з «найбагатших» на успішні краудфандінгові кампанії в історії українських стартапів, повідомляє Українська Асоціація венчурного і приватного капіталу (UVCA).

Згідно з даними дослідницького комітету UVCA з початку 2017 року було запущено 35 кампаній на Kickstarter і Indiegogo - найбільш популярних світових краудфандінгових платформах. Важливо відзначити, що велика частина проектів (83%) успішно зібрали необхідні суми. Станом на середину серпня 2017 року, українські проекти зібрали $ 1,895,252, що в чотири рази більше загальної початкової мети.

Цікаво, що Kickstarter - більш популярний серед українських розробників, 27 кампаній (77% з усіх проектів) були запущені саме на цій платформі в 2017 році. У свою чергу Indiegogo використовують в якості додаткового каналу для збору коштів. Наприклад, стартапи Luciding, Senstone, Hushme практикували паралельний запуск промокампаній відразу на двох платформах.

У підсумку, найбільш успішними кампаніями в 2017 році за критерієм співвідношення заявленої мети і зібраних коштів стали:
  1. Jollylook (екологічна фотокамера для миттєвих знімків), яким вдалося зібрати $ 377 тис. Замість $ 15 тис. Заявлених спочатку.
  2. Senstone (модний кулон для перетворення голосових заміток в текст) - сумарно проект підняв $ 370 тис.
  3. UGEARS Hurdy-Gurdy (унікальні механічні музичні моделі) - вдалося зібрати понад $ 290 тис.

Відзначимо, що не завжди є можливість визначити «причетність» проекту до України, так як майже половина стартапів в процесі краудфандінга вказує своє місце розташування США, що пов'язано з їх націленістю на глобальний ринок (але останнім часом українські міста в описі проектів можна зустріти все частіше ).

Джерело: UVCA
Переглядів: 168 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: