23.06.53
Топ-10 країн, де Інтернет проходить цензуру
Топ-10 стран, подвергающих цензуре Интернет

          Недавно Комітет Захисту Журналістів (так, і такий є - досить авторитетне видання), вирішив провести аналіз свободи слова в різних країнах. Головний упор в цьому дослідженні робився на країни Азії і Близький схід, хоча перевірялися і інші країни. Як виявилось, єдиновладні правителі багатьох країн взагалі забороняють своїм громадянам роботу з Мережею, а якщо і дозволяють, то тільки в Інтернет-кафе, які контролюються спеціальними державними службами. Журналісти склали список з десяти країн, де з Інтернетом справи є найгірші, і сьогодні пропоную розглянути першу п'ятірку. 

Туркменістан


Топ-10 стран, подвергающих цензуре Интернет


У цій країні Інтернет - немислиме благо для більшості громадян цієї країни, де підключення до Мережі коштує у декілька разів більше середньої заробітної плати. Так відбувається не через складнощі з включенням Туркменістану в загальну інфраструктуру Мережі, а завдяки діям уряду, який прагне зробити Інтернет малодоступним для своїх громадян.

У цій країні єдиний сервіс-провайдер - уряд, який, до того ж, блокує дуже багато сайтів, плюс веде стеження за всіма обліковими записами своїх громадян в таких поштових сервісах, як Gmail, Yahoo, Hotmail та інші. Крім того, сайти, що належать організаціям по захисту прав людини (інших країн) блокуються в цій країні, плюс блокуються сайти великих новинних агентств, включаючи Reuters.


В'єтнам


Топ-10 стран, подвергающих цензуре Интернет


Влада цієї країни запрошує інформацію у Yahoo, Google, Microsoft про громадян своєї країни, які працюють з сервісами вказаних компаній. Уряд створив спеціальний орган, що веде моніторинг роботи громадян своєї країни в Інтернеті, включаючи розміщення контенту, спілкування електронною поштою. Крім того, у В'єтнамі блокуються сайти, які не влаштовують уряду, включаючи ті з них, які належать міжнародним урядовим організаціям.


Туніс


Топ-10 стран, подвергающих цензуре Интернет


Провайдери цієї країни повинні звітувати уряду про громадян, які регулярно працюють в Мережі. Що стосується блогерів, то їхні імена, паролі, явки IP, поштові адреси, імена і прізвища звітуються провайдерами у відповідні урядові служби теж на регулярній основі. Весь трафік, що йде в і з країни, контролюється урядом, який перевіряє якщо не кожну букву, то близько до цього. Туніс блокує тисячі веб-сайтів, які не влаштовують уряд. Заборонені також торренти і інші види файлообміну, заборонений навіть FTP-протокол.


Сірія


Топ-10 стран, подвергающих цензуре Интернет


Будь-який блоггер, який заявляє про своє негативне відношення до уряду, або хоч би натякає на це, відразу заарештовується. Крім того, сайти, де влада знаходять критику існуючого режиму, відразу блокуються. Власники сирійських інтернет-кафе зобов'язані ідентифікувати своїх клієнтів, тобто записувати їх імена, час роботи в мережі, повідомляючи ці дані уряду.


Китай


Топ-10 стран, подвергающих цензуре Интернет


У цій країні одна з найбільш серйозних програм по цензурі Мережі. Безліч провайдерів, які працюють в Китаї, зобов'язані встановлювати всякі фільтри, блокувати сайти, які не влаштоують уряд, знищувати аналогічний контент і вести контроль за поштовим трафіком. Китай блокує Інтернет-контент, який відноситься до неугодної уряду тематики, включаючи відносини з Тибетом, Тайвань і інші теми.
Переглядів: 484 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close