DVI

Неділя, 18.11.2018, 21.22.38
Головна » 2018 » Листопад » 9 » Тільки macOS або Windows: Чіп T2 на нових комп'ютерах Apple блокує установку Linux
08.00.16
Тільки macOS або Windows: Чіп T2 на нових комп'ютерах Apple блокує установку Linux
      Як відомо, одним з найбільш істотних апаратних змін в нових MacBook Air і Apple Mac mini став мікропроцесор T2, відповідальний в числі іншого і за безпеку даних. Якщо конкретніше, він управляє системою Secure Enclave, що забезпечує безпеку функції Touch ID, відповідає за шифрування даних файлової системи APFS, а також підтримує функцію безпечного завантаження UEFI Secure Boot. І ось зараз з'ясувалася одна досить цікава деталь, що стосується мікропроцесора Apple T2 і підтримки завантаження сторонніх ОС (утиліта BootCamp).

Як випливає з технічної документації з описом можливостей чіпа (PDF), на даний момент підтримується тільки сертифікат Microsoft Windows Production CA 2011 року, а ось Microsoft Corporation UEFI CA 2011, що використовується при формуванні цифрових підписів для загрузчиків Linux-дистрибутивів, немає. Це означає, що на нових комп'ютерах Apple з чіпом T2 блокується завантаження всіх інших систем, крім MacOS і Windows 10.

На сторінці підтримки на сайті Apple згадується нова утиліта Apple Startup Security Utility, за допомогою якої після завантаження в macOS Recovery, можна відключити функцію Secure Boot. Ось тільки це не допомагає. Навіть перехід в режим No Security не дозволяє забезпечити можливість завантаження Linux, оскільки чіп T2 все одно блокує доступ до важливих компонентів, необхідний для коректної роботи ОС. Іншими словами, на нові комп'ютери Apple з чіпом T2 (MacBook Pro 2018 року і молодше, MacBook Air Retina, нові Mac mini і iMac Pro) встановити ОС Linux ніяк не вийде, принаймні, поки що.

В Apple поки ніяк не коментують ситуацію.

Джерело: TechPowerUp
Переглядів: 16 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: