DVI

Четвер, 26.04.2018, 07.01.01
Головна » 2016 » Вересень » 12 » Tesla розкрила подробиці масштабного оновлення функції Autopilot
14.31.53
Tesla розкрила подробиці масштабного оновлення функції Autopilot

      Як і було обіцяно Ілоном Маском напередодні, вчора пізно ввечері в офіційному блозі компанії Tesla Motors з'явилося повідомлення, присвячене прийдешньому великому оновленню функції Autopilot. Воно стане частиною відновлення бортової системи Tesla Software Update 8.0, яке вийде в найближчі кілька тижнів.

Головне і саме істотне нововведення в порівнянні з попередньою версією криється в підході до використання радіолокаційних модулів.
Якщо раніше головна роль була відведена камерам і системі обробки зображень, що використовує дані, отримані від набору радіолокаційних модулів, для уточнення і перевірки власних відомостей, то тепер камери і радари будуть працювати разом, щоб не пропустити жодної перешкоди.

Так званий «геокодованний білий список» таких об'єктів, як дорожні знаки і мости запобіжить помилковим спрацьовуванням і, отже, дозволить уникнути автоматичного гальмування там, де це не потрібно, і може призвести до виникнення небезпечних ситуацію і привести до ДТП. Крім того, як очікується, новий підхід підвищить ефективність роботи системи, дозволивши їй «бачити» можливі потенційні аварії, які раніше не бралися до уваги. По суті, це повинно виключити повторення трагічних ДТП, як навесні цього року.

На спеціальній прес-конференції, присвяченій оновленню функції Autopilot, засновник і глава компанії Tesla Ілон Маск запевнив, що оновлений автопілот зможе розпізнати напівпричіп тягача і встигне вчасно загальмувати. Маск особливо підкреслив, що використання радара в якості основного сенсора - це вкрай складне завдання і що ще жодному виробникові не вдалося вирішити її, не підключивши всі свої автомобілі до хмари і не задіявши спеціальні технології колективного навчання (можливість обміну інформацією між автомобілями), щоб максимально скоротити число помилкових спрацьовувань.

З інших змін - вдосконалений режим автоматичного гальмування в надзвичайних ситуаціях. Зокрема, при неминучому, на думку системи, зіткненні активується фірмова технологія Tesla Autosteer, що є ключовим компонентом системи Autopilot. Щоб зменшити силу удару разом з гальмівною системою задіюється рульова.

Оновлений автопілот, всупереч чуткам про апаратне оновлення, буде використовувати наявний набір сенсорів, якими оснащуються всі автомобілі Model S і Model X, відвантажені на ринок з жовтня 2014 року, тобто, з моменту запуску функції Autopilot.

Маск запевнив, що функція Autopilot буде поліпшуватися і далі, навіть в старих моделях, без необхідності апаратного оновлення. За його словами, незважаючи на те, що можливості системи при існуючому апаратному забезпеченні практично досягли межі, у компанії є перспективний план розвитку технології на довгі роки вперед за рахунок даних, що надходять на сервери від автопарку її автомобілів.

Крім того, автомобілі Tesla будуть використовувати радар, щоб «бачити», що відбувається попереду і знизу, тим самим вирішуючи проблему «сліпої зони». За словами виробника, ця можливість навіть може вберегти автомобіль Tesla від наїзду на їхавшої попереду, який зіткнувся з якимось об'єктом в умовах сильного туману.

Ще одне велике нововведення, що стосується функції Autopilot, - візуальні і звукові попередження, що нагадує про необхідність стежити за дорогою і не зловживати автоматичним водінням. Як ви вже зрозуміли, вони будуть з'являтися якщо довго не торкатися до керма. При русі в колоні сигнал подається кожні три хвилини. Якщо ж попереду немає машин, а швидкість перевищує 70 км/год, то відповідний сигнал можна почути, прибравши руки з керма більш ніж на хвилину. Після одного візуального і трьох звукових попереджень функція Autopilot блокується відключається. Повторно включити її можна буде тільки після повної зупинки автомобіля на парковці.

З інших нововведень можна відзначити допомогу при гальмуванні в аварійних ситуаціях, коли водій тисне педаль гальма не на 100%. Крім того, обганяючи автомобілі, які пересуваються дуже близько до лівого краю своєї смуги, електромобіль Tesla буде зміщуватися ближче до лівого краю своєї смуги.

Джерело: The Verge і Tesla

Переглядів: 153 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: