12.28.35
Термінатори майбутнього

      Не всі з побоюванням дивляться у майбутнє, деякі дивляться в нього з величезною надією і чекають з нетерпінням. Коли наука радує не тільки новими іграшками, гаджетами і збільшенням екранів смартфонів, а реально корисними штуками, які допомагають здоров'ю та інвалідам - хочеться, щоб час прискорився і майбутнє настало якомога раніше.

Кіберпротезуванння, кіберкостюми і всілякі екзоскелети - у них є як прихильники, так і противники, які проти вживляння чіпів в м'язи і мозок, та й взагалі кажуть, що до клонування людини тепер залишився один крок. Подивимося, чим вже може здивувати нас наука на сьогоднішній день.

Кіберпротез

Ну хто не захоплювався героєм Deus Ex: Human Revolution - це реально крутий товариш, і його кіберпротези допомогли йому стати супергероєм. На даний момент технології розвинені настільки, що допомагають, хай і неповноцінно, замінити різні частини людського організму.

Шотландцям вдалося створити кібернетичну руку I-limb, вона поки вважається найдоступнішою розробкою, тому як імплантується в м'язи передпліччя. Для роботи i-limb потрібно напружувати м'язи передпліччя і тоді вийти піднімати тяжкості і хапати дрібні предмети.

Вчені США пішли далі і створили більш вдосконалений аналог кіберрукі - Deka Luke Arm. Це конструкція кріпитися вже безпосередньо до тіла, тобто якщо людина втратила взагалі всю руку - не проблема, і чіп імплантується вже в мозок.

Винахідник Дим Кеймен каже, що за рахунок такого кроку, руці передається феноменальні здібності з маніпуляції і володар зможе після тренувань грати гами на піаніно.

Кібернетичні ноги вже майже ні для кого не новина, роботи над ними ведуться набагато довше, ніж над руками, та й робити їх простіше - не потрібно така чітка опрацювання пальців.

Університет Вандербільт вже створив ногу на акумуляторах порядка 4 годин роботи, для адекватної роботи механізмів, які імітували сухожилля і зв'язки, щоб людина не відчувала себе як на ходулях, а відчував амортизацію, пом'якшення ходи, міг згинати ногу в усіх суглобах.

Кібернетичні очі поки залишаються недосяжними, але роботи вже ведуться щосили. Вчені засновують свій підхід на мікро телескопі CentraSigh, він вбудовується в центр ураженої ділянки очі і передає в мозок картинку з бічних, периферійних ділянок, які залишаються недоторканими.

Німці з Optibionics займаються встроюванням фотоелементів в очі, але, на жаль, мозок не сприймає часту зміну картинки і зображення з великою кількістю елементів, а мозок вона надходить в гігабайтах. Вчені обіцяють,  що незабаром можна буде хоча б читати.

Кіберкостюм

Знову-таки з іграшок в реальність. В легендарний "Кризис" напевно грали всі, так що відповість наука на сьогоднішній день?

Корейці вже щосили користуються 27-кілограмовим костюмом, який не дає помічати, коли ви піднімаєте 30 кг. Поки що планується використовувати це чудо техніки на будівництвах, а ліміт ваги збільшувати до 90 кг.

Японської корпорації Cyberdyne тим часом освоїла 40 кілограм "непоміченими" та збільшення загальної мускульної сили до 120 кг, костюмчик важить 23 кг, але працює всього 2 години від акумуляторних батарей.

Переглядів: 453 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close