DVI

Субота, 24.03.2018, 23.22.42
Головна » 2016 » Жовтень » 15 » Терагерцове випромінювання може прискорити роботу комп'ютерної пам'яті в 1000 разів
10.41.24
Терагерцове випромінювання може прискорити роботу комп'ютерної пам'яті в 1000 разів

      На продуктивність комп'ютерних обчислень впливають кілька факторів. І одним з них є швидкість роботи підсистеми пам'яті, а саме, швидкість, з якою окремі осередки пам'яті можуть перемикатися між різними станами.
В даний час для перемикання елементів пам'яті використовується зовнішній вплив магнітним полем. Але дослідники пропонують новий метод, який використовує швидке випромінювання з частотою, яка вимірюється в терагерцах (1 ТГц = 1000 ГГц) - T-rays. Подібна технологія застосовується в сканерах в аеропортах. Як запевняють дослідники, заміна магнітного поля на T-rays дозволить в перспективі в 1000 підвищити швидкість перемикання осередків, завдяки чому можна буде створювати надшвидкісну пам'ять. В даному випадку під випромінювання мається на увазі серія коротких електромагнітних імпульсів, які направляються на осередок. Ці імпульси мають Терагерцову частоту і довжиною хвилі близько 0,1 мм. Воно розташоване між НВЧ випромінюванням і інфрачервоним світлом.

Незважаючи на те, що Терагерцове випромінювання вже використовується в господарській діяльності, не слід очікувати його швидкого появи в комп'ютерній техніці. Дослідники успішно продемонстрували можливості T-rays на слабкому феромагнетику (ортоферит тулія - TmFeO₃) і встановили, що ефект від терагерцового випромінювання в 10 разів вище, ніж від традиційного зовнішнього магнітного впливу. Таким чином, новий метод працює швидше і ефективніше. Але вченим ще належить опублікувати результати тестів з звичайними комп'ютерними осередками пам'яті. Але коли це станеться, поки невідомо.

Джерело: Engadget
Переглядів: 148 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: