13.30.01
Теорія змови або звичайна параноя?: Facebook заперечує факт прослуховування своїх користувачів

      Минулого тижня компанія Facebook зробила заяву, в якому нібито поставила крапку у всіляких припущеннях про те, що офіційний додаток соціальної мережі прослуховує своїх користувачів.

«Facebook не використовує мікрофон смартфона, для того щоб підбирати рекламу або контент в стрічці новин. У деяких останніх публікаціях є припущення, що ми слухаємо розмови людей, щоб показувати їм відповідну рекламу. Це не правда. Ми показуємо рекламні оголошення на підставі інтересів людей та іншої особистої інформації, що міститься в профілі - це зовсім не те, що ви промовляєте вголос».

Насправді, побоювання, що Facebook слухає своїх користувачів, підігрівалися ЗМІ протягом досить довгого часу. Однак в даному випадку реакція Facebook була безпосередньо на заяву, зроблену Келлі Бернс, професором напряму «Масові комунікації» Університету Південної Флориди. У своєму інтерв'ю виданню The Independent вона з упевненістю повідомила, що в компанії таємно прослуховують своїх користувачів. Хоча ніяких конкретних доказів пред'явлено не було.

Претензії Келлі Бернс спровокували новий потік гучних заголовків в інтернеті, а в коментарях користувачі підтверджували те, що додаток показував їм рекламу відповідно до того, що вони промовляли вголос. Так, Facebook дійсно має доступ до мікрофона, оскільки дозволяє знімати відео. В принципі теорія не так вже й неправдоподібна і Facebook теоретично може активувати мікрофон і прослуховувати вас в будь-який час. Звичайно, це порушення недоторканності приватного життя і в Facebook змушені були уточнити:

«Ми отримуємо доступ до мікрофона в тому випадку, якщо ви дали дозвіл додатком і тільки тоді, коли ви використовуєте певну функцію, що вимагає активацію мікрофона. Це може бути запис відео або визначення музики для статусу за допомогою додаткової функції, яку ми ввели два роки тому».

В даному випадку мова йде про функції ідентифікації музики і ТВ передач, аналогічної сервісу Shazam, яка доступна тільки для жителів США. Як би там не було, якщо ви боїтеся, що вас прослуховують, можете відключити доступ додатком до мікрофона в налаштуваннях дозволів для програми Facebook.

Джерело: The Verge
Переглядів: 369 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close