14.27.51
Теорія плоскої Землі своєю популярністю багато в чому зобов'язана YouTube
      Теорія плоскої Землі не знайшла б такого величезного числа послідовників без допомоги YouTube. Згідно невеликого дослідження викладача з теорії комунікації Техаського технологічного університету Ешлі Ландрум, саме відео платформа Google посприяла стрімкому зростанню числа віруючих в те, що наша планета має форму плоского диска.

Як повідомляється, з 30 опитаних Ландрум прихильників плоскої Землі всі, за винятком одного, «увірували» в теорію змови після перегляду пропагуючих її роликів на YouTube. Причому контент на цю тему їм порекомендував сам сервіс, помітивши, що користувачі небайдужі до конспірології (так, деякі з респондентів раніше шукали в інтернеті інформацію про те, чи дійсно американці літали на Місяць, інші - цікавилися альтернативним трактуванням терактів 11 вересня 2001 року ).

Єдина людина, яка стала адептом теорії плоскої Землі, не вказавши YouTube в якості джерела знань, перейняв цю думку від членів своєї сім'ї. Однак і ті, в свою чергу, засумнівалися в тому, що планета має форму еліпсоїда, після побаченого на YouTube ролика.

Ландрум, яка представила результати свого дослідження в ході конференції, організованої Американською асоціацією розвитку науки, не вважає, відеохостинг що належить Google зловмисно займається поширенням конспірологічних теорій. За її словами, алгоритми сервісу просто надають користувачеві інформацію на потрібну йому тему - навіть якщо ця інформація вводить в оману. У той же час, вона закликала сервіс удосконалити систему рекомендацій, зробивши її «більш збалансованою».

«На YouTube багато корисних відеороликів, але також багато таких, які вводять в оману. При цьому алгоритми сервісу сильно спрощують поширення дезінформації, оскільки «рекомендують» її користувачам, найбільш уразливим до неї, - зазначила Ландрум. - Якщо ми хочемо, щоб люди критично сприймали інформацію, між роликами від прихильників теорій змови і високоякісними відеоматеріалами, як мінімум, повинен бути баланс».

«Звичайно, вважати, що Земля пласка, саме по собі не шкідливо. Однак віра в це тягне за собою недовіру до інших фактів, а також до державних інституцій і влади в цілому», - додала вона.

Також Ландрум закликала своїх колег випускати більше пізнавальних роликів, розвінчуючих містифікації.

«Людям, які зараз цікавляться теоріями змови, необхідно надати альтернативу - роликам, в яких конспірологія буде розвінчувати», - заявила дослідниця.

«Зрозуміло, таким чином не вдасться переконати всіх. Однак існує досить значний відсоток тих, хто сумнівається - для них викриття будуть найбільш корисними», - зауважила Ландрум і резюмувала:« Єдине, що ми можемо зробити зі зростаючим числом контенту від прихильників теорій змови - це спробувати протиставити йому зростаюче число якісних відеоматеріалів».


Джерело: The Guardian
Переглядів: 239 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close