18.28.31
Tencent каже, що зараз налічується всього 300 тис. фахівців з ШІ, а потрібні - мільйони
      Китайський технологічний гігант Tencent опублікував звіт про стан ринку праці в сфері штучного інтелекту. Згідно даних цього звіту, на поточний момент по всьому світу налічується близько 300 тис. фахівців з ШІ - «дослідників і практиків». При цьому ринок відчуває потребу в мільйонах таких фахівців.

Це досить спірні показники. До того ж, в дослідженні не вказується, яким чином вони були отримані. Але загальну тенденцію вони демонструють досить точно і перегукуються з результатами інших подібних досліджень. На ринку спостерігається дефіцит фахівців у сфері штучного інтелекту. Технологічні компанії по всьому світу регулярно заявляють про труднощі в пошуку і наймання відповідних інженерів. В результаті того, що попит істотно перевищує пропозицію, зарплати в галузі досягли абсурдних показників. Фахівці всього з декількома роками практики цілком можуть розраховувати на отримання зарплати в розмірі від $ 300 тис. до $ 500 тис. на рік. А плата праці кращих фахівців обчислюється мільйонами доларів. Одна незалежна лабораторія по розробці рішень ШІ заявила, що в усьому світі налічувалося всього близько 10 тис. чоловік, що володіють необхідними навичками, щоб очолити серйозні нові проекти ШІ.

За даними звіту Tencent, однією з основних проблем на ринку праці в сфері штучного інтелекту є освіта. Повідомляється, що із зазначених 300 тис. наявних фахівців близько 200 тис. чоловік вже працевлаштовані в різних галузях (не тільки в IT). Решта 100 тис. чоловік все ще проходять навчання. Відвідуваність курсів по машинному навчанню і штучному інтелекту істотно зросла в останні роки, також як і залучення аудиторії до відповідних онлайн курсів. Але все одно спостерігається істотне відставання від потреб ринку, так як людям все ще потрібно завершити навчання.

Звіт Tencent містить і інші цікаві відомості. Наприклад, при наявності дефіциту фахівців у сфері ШІ, також спостерігається зростання глобальної конкуренції в розробці і впровадженні рішення штучного інтелекту. Причому, багато експертів в США заявляють, що країна відстає від Китаю в глобальній гонці ШІ. При цьому в звіті США, Китай, Японія і Великобританія називаються ключовими гравцями цього ринку, а Ізраїль і Канада також заслуговують на увагу. Причому, багато хто з країн сильні в якомусь одному аспекті, а не в комплексі. Наприклад, Канада має сильний освітній фонд, а багато дослідницьких компаній запускають в країні дослідні лабораторії. У той же час у Великобританії краще опрацьовані етичні та юридичні аспекти ШІ. А Японія займає лідируючі позиції в області робототехніки. У той же час США називається лідером в плані «глобального таланту». Тут є найбільша кількість університетів з програмами по ШІ і пов'язаним предметів, а також найбільше стартапів в сфері ШІ, ніж в будь-якій іншій країні.

Джерело: The Verge
Переглядів: 302 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close