11.12.36
Темрява - кращий друг сну
      У наш час людину оточує величезна кількість різного роду приладів і пристроїв, які освітлюють навіть саму темну кімнату. Світлодіоди на кнопках включення живлення, різного роду циферблати з підсвічуванням, горящі кнопки стабілізаторів і подовжувачів... Перераховувати можна довго, і все це різноманіття "світлячків" розганяє темряву.

На жаль, це погано, оскільки лікарі стверджують, що спати потрібно в повній темряві, яка корисна для нашого здоров'я і самопочуття.

Чому? Чисто біологічні причини 

Справа в тому, що при штучному освітленні темряви в нічний час порушується вироблення таких гормонів, як мелатонін і кортизол. Наприклад, мелатонін виробляється тільки в повній темряві.

Цей гормон відповідає за занурення організму людини в глибокий і здоровий сон. А завдяки такому сну, як ми знаємо, нормалізується кров'яний тиск, рівень глюкози і багато іншого.

Що стосується кортизолу, то цей гормон відповідає за період неспання людини. І якщо організм людини "бачить" вночі світло, то йде відповідна реакція з виділенням кортизолу. А цей гормон заважає піти у глибокий сон. У результаті псується настрій, порушується режим харчування і сну. 

Найбільш сильний вплив на організм в нічний час доби надає синє світло.

Імунітет

Якщо постійно спати в освітленій кімнаті (і неважливо, чи буде світло тьмяним, розсіяним, або яскравим), то організм буде постійно перебувати в стресовому режимі. 

А це буде відображатися на імунітеті, оскільки рівень мелатоніну буде знижений, а цей гормон, як і говорилося вище, впливає на основні імунологічні показники. 

Ожиріння

Давно доведено, що якщо не висипатися, вага буде поступово зростати. Так, ще на мишах було показано, що гризуни, на яких світили вночі, дуже швидко набирали вагу. А миші, спали в темряві, ожирінням не страждали (само собою, і тих, і інших годували однаково, в однаковий час). 

Висновки

Загалом, щоб забезпечити собі здоровий сон, потрібно слідувати цим простим правилам :

  • У спальні має бути мінімум пристроїв та приладів, крім того, не повинно бути нічого, що дає додаткове освітлення без можливості його, освітлення, відключення;
  • На ніч потрібно відключати світло у всій квартирі, щоб в спальні не було додаткового освітлення.
  • На вікнах повинні бути щільні штори і жалюзі, щоб освітлення з вулиці не проникало в квартиру.
  • Не беріть з собою в спальню електронні пристрої, включаючи планшети і смартфони.
Переглядів: 320 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close