DVI

Понеділок, 19.03.2018, 08.44.17
Головна » 2016 » Вересень » 2 » Темний біткоін: найбільший ринок даркнета оголосив про підтримку анонімної криптовалюти Монеро
15.00.42
Темний біткоін: найбільший ринок даркнета оголосив про підтримку анонімної криптовалюти Монеро

      Протягом вже декількох років криптовалюта є основним способом оплати для людей, що займаються наркоторгівлею і продажем інших заборонених предметів на темній стороні Мережі. Але і вона має свій підступ: за фактом біткойн і є псевдоанонімність, хоча він і дозволяє користувачам здійснювати операції з певним ступенем конфіденційності, але система налаштована таким чином, що кожна транзакція відстежується в публічному розподіленому онлайн-реєстрі, так званому блокчейн (ланцюжку блоків). І це точно не підходить, якщо ви ніколи, ніколи, ніколи не хотіли б, щоб хтось дізнався про ваші згубні звички. AlphaBay (найбільший онлайн-ринок заборонених товарів, включаючи шахрайські інструменти) - оголосив на Reddit, що платформа, починаючи з 1 вересня, додає підтримку нібито супер анонімної криптовалюти Монеро (Monero), пославшись на властивості її безпеки.

Отже, що ж таке Монеро? В першу чергу потрібно знати, що на відміну від більшості інших біткойн-валют, Монеро не була створена з використанням нативного коду біткойнів. Вона заснована на протоколі CryptoNote, який вперше був детально описаний в 2012 році якимось Ніколасом Ван Саберхагеном, зі зрозумілих причин ховається під вигаданим псевдонімом, як це зробив свого часу творець біткойнів Сатоши Накамото. Незважаючи на те, що у Монеро є схожість з біткойном елементи, такі, як Майнінг і блокчейн в якості основної механіки, вона має деякі відмінності, які можуть допомогти користувачеві зберегти анонімність в інтернеті, по крайній мірі, на думку прихильників валюти.

Ентузіасти біткойнів часто використовують один і той же біткойн-адрес, і всі операції пов'язані з ним, доступні кожному бажаючому. На відміну від нього Монеро створює для кожної транзакції унікальні адреси з закритим «ключем перегляду», що дозволяє тільки одержувачу, і тому, хто володіє цим ключем, отримати повний доступ до інформації по угоді. У теорії, це означає, що ФБР не може відстежити подібні операції. Монерои також автоматично «змішує» койни на виході з блокчейн (т.зв. кільце підписів). В основному змішуються близькі по номіналах угоди, додаючи ще один рівень складності для тих, хто намагається відстежити транзакцію в блокчейн. Ця особливість ключовим чином впливала на постійно низький рівень зацікавленості в Монеро з анонса її створення в 2014 році. На момент заяви AlphaBay, ринкова капіталізація Монеро становила близько $ 40 мільйонів в порівнянні з ринковою капіталізацією біткойнов більш ніж $ 9 мільярдів. Але на ранній ранок наступного дня, ринкова капіталізація монери була вже майже $ 60 мільйонів.

Автор Motherboard вирішив звернутися за коментарями до експертів, що спеціалізуються на кібербезпеці мережі, щоб оцінити перспективи нової супер анонімної криптовалюти.

Тайлер Моффітт (Tyler Moffitt), старший науковий співробітник компанії Webroot, відповів що: «Цей варіант ідеально вписується в схеми даркнет ресурсів, які проводять аукціони з підтримкою Монеро. Це більш безпечно, ніж у випадку з біткойн блокчейн, - транзакції біткойнів можуть бути відслідковані».

За словами колишнього керівника Bitcoin Foundation і фахівця з кібербезпеки Пітера Вессенеса (Peter Vessenes), Монеро отримує позитивні відгуки, коли це стосується її ключових технологій, але це більше схоже на нездійсненні обіцянки, коли мова йде про конфіденційність кримінальних оборудок. Наприклад, Вессенес вказує на те, що відносно невелика кількість користувачів Монеро означає, що будь-які масові операції будуть виділятися з загальної маси як біла ворона: в системі зараз просто немає достатньої кількості міксів аналогічного розміру. Отже, гарантії повної конфіденційності залишаються лише обіцянками, особливо для торговців наркотиками, що оперують великими партіями товару. «Припустимо, ви запланували угоду на $ 2 млн в подібній валюті, при цьому, ви заробите масу проблем», - пише Вессенес. «Монеро спробує скомбінувати ваші обсяги транзакцій з іншими аналогічного розміру угодами на великі суми, при цьому буде досить важко знайти людей, які працюють в таких же масштабах, як і ви».

«Для пересічного користувача відправка невеликих сум дійсно отримає більш високий рівень анонімності, якщо ви використовуєте Монеро, в порівнянні з біткойн-міксером», - прокоментував ситуацію в своєму повідомленні Джонатан Левін (Jonathan Levin), співзасновник Chainalysis, фірми спеціалізується на аналізі біткойнов блокчейнов .

Якщо Монеро запрацює на AlphaBay, це може створити критичну масу, необхідну для виконання даних обіцянок. Це як здійснене пророцтво: широке застосування в мережі даркнет ринків може привести до збільшення інвестицій у використання Монеро, тим самим вирішуючи проблему конфіденційності, створену щодо невеликої групи користувачів. Дійсно, в повідомленні AlphaBay про підтримку Монеро сказано, що: «ми очікуємо, що це викличе сплеск цін, так що якщо ви інвестор, зараз саме час, щоб прикупити Монеро».

Це не перший випадок, коли криптовалюта, що пропонує «кращу», ніж у біткойн захист, намагається прорватися на ринки, викликаючи лише скепсис у деяких користувачів по відношенню до подібних обіцянок. Dash, криптовалюта, раніше виходила під назвою Darkcoin, отримала свого часу значну увагу засобів масової інформації, коли кілька ринків середньої руки впровадили її в 2014 році. Варто відзначити, що два роки по тому, Dash не підтримується ні на одному онлайн-ринку даркнета.

«Витрати, пов'язані зі зміною валюти з біткойн на Монеро будуть вкрай високими, оскільки тут є не тільки технічна сторона обміну і питання довіри, у Монеро також висока волатильність», - пише Левін. «Овернайт стрибок в 20 мільйонів доларів за ринковою капіталізацією Монеро свідчить про потенційне зростання використання і, отже, зростання анонімності, але це також означає, що вартість валюти є вкрай нестійкою».

Джерело: Motherboard
Переглядів: 113 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: