DVI

Субота, 21.07.2018, 22.17.45
Головна » 2018 » Липень » 9 » Телескоп «Кеплер» призупиняє свою місію через відсутність палива. Апарат перевели в сплячий режим
16.00.46
Телескоп «Кеплер» призупиняє свою місію через відсутність палива. Апарат перевели в сплячий режим
      Запаси палива у орбітального телескопа «Кеплер», легендарного мисливця за екзопланетами, вже практично на нулі. У зв'язку з цим космічна обсерваторія NASA ввела його в режим гібернації. Це означає, що телескоп на якийсь час припинить свою роботу.

Минулого тижня в NASA відрапортували, що переводять «Кеплер» в безпечний режим до 2 серпня, оскільки його системи показали зниження рівня тиску палива. 12 травня 2018 року «Кеплер» приступив до 18-ї спостережної кампанії в рамках розширеної місії K2. На цей раз метою телескопа стала ділянка неба в напрямку сузір'я Рака, за яким він вже спостерігав у 2015 році. Останні зібрані обсерваторією дані дозволять астрономам підтвердити кандидатів в екзопланети, які були виявлені раніше, а також відкрити нові екзопланети. Тому пріоритетним завданням для NASA на поточний момент є отримання цих даних.

Щоб передати інформацію на Землю, фахівці NASA розбудять космічний апарат і спробують спрямувати його антену в бік нашої планети для з'єднання з Мережею далекого космічного зв'язку NASA. Якщо маневр вдасться, і завантаження даних виявиться успішною, «Кеплер» приступить до 19-ї спостережної кампанії з рештою паливом. Вона стане останньою в його історії.

«Кеплер» і раніше виявлявся в стані глибокого сну, стикаючись з серйозними проблемами протягом дев'яти років. У квітні 2016 року в NASA зафіксували аварійний стан апарату, але контроль над телескопом був незабаром відновлений.

Американське аерокосмічне агентство вже запустило наступника «Кеплера» - телескоп TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite). Його запуск відбувся 18 квітня 2018 року на ракеті-носії Falcon 9, і вже через місяць апарат зробив свій перший знімок зоряного неба. TESS буде шукати екзопланети на відстані не більше, ніж 200 світлових років від Землі, а його обладнання дозволяє охопити ділянку неба в 400 разів більше, ніж «Кеплер».

Джерело: NASA
Переглядів: 15 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: