DVI

Понеділок, 19.03.2018, 23.52.20
Головна » 2016 » Серпень » 31 » Телеком оператор SES першим виведе на орбіту супутник за допомогою ракети SpaceX Falcon 9, яка вже побувала в космосі
15.00.19
Телеком оператор SES першим виведе на орбіту супутник за допомогою ракети SpaceX Falcon 9, яка вже побувала в космосі

      Компанія SpaceX поставила перед собою мету - створити ракету багаторазового використання. На шляху до цієї мети були і успіхи в вигляді вдалих посадок Falcon 9 після виведення корисного вантажу на орбіту, були і поразки, коли спроби посадки закінчувалися катастрофою. Але кожна така спроба наближала SpaceX до реалізації поставленого завдання, і незабаром компанія зможе нарешті досягти поставленої мети.

Стало відомо, що компанія SpaceX уклала угоду з телекомунікаційним оператором SES щодо виведення на орбіту вантажу за допомогою вже побувалих в космосі ракет Falcon 9. У ролі вантажу виступить супутник SES-10, який належить вивести на геостаціонарну орбіту Землі. Він буде використовуватися для забезпечення покриттям країн Латинської Америки. Повторний старт ракети Falcon 9 із супутником SES-10 заплановано на четвертий квартал 2016 року. Більш точні терміни поки не називаються.

Нагадаємо, раніше SpaceX провела вогняні випробування ракети Falcon 9, яка побувала в космосі і успішно здійснила посадку. Тоді тестувалася робота прискорювача першого ступеня протягом 2 хвилин і 30 секунд, що відповідає реальному часі польоту ступені при запуску ракети в космос. У випробуваннях брала участь ракета Falcon 9, яка в травні цього року вивела на орбіту комунікаційний супутник JCSAT.

Але тепер йдеться, що супутник SES-10 виведе на орбіту ракету, яка зробила зліт і посадку в квітні. Під час свого першого старту ракета доставила вантаж на МКС, а потім зробила успішну посадку на плавучу платформу. Це був перший випадок успішного приземлення ракети на платформу в океані, попередні 4 спроби посадки на плавучу платформу закінчувалися катастрофами.

Завдяки повторному використанню ракет компанія SpaceX має намір істотно знизити вартість виведення вантажів на орбіту. Раніше для кожного запуску доводилося створювати нову ракету. Тепер одна ракета зможе використовуватися кілька разів, а вартість її виготовлення буде рівномірно розподілятися на кожен запуск. Президент SpaceX Гвінн Шотвел (Gwynne Shotwell) вважає, що повторне використання ракети Falcon 9 дозволить знизити вартість запуску на 30%. І SES зможе першою відчути переваги від використання багаторазових ракет. Представник компанії заявив, що SpaceX надала знижку на запуск супутника SES-10, але не уточнив, який її розмір.

Джерело: The Verge
Переглядів: 126 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: