11.00.26
Технологію розпізнавання по обличчю в смартфонах краще не використовувати для захисту даних
      Forbes провів цікавий експеримент з тестування вбудованих в смартфони систем розпізнавання по обличчю. Для цього один із співробітників видання звернувся до компанії Backface, розташованої в Бірмінгемі. У спеціальній студії його голову відсканували за допомогою системи з 50 камер, потім надрукували на 3D-принтері в масштабі 1: 1. На це пішло кілька днів і більше 300 фунтів стерлінгів.


В експерименті використовувалися чотири флагманських смартфона на Android від різних виробників і iPhone X компанії Apple. Всі Android-пристрої (LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note8, OnePlus 6) розблокувалися після того, як до них підносили надруковану голову, і тільки iPhone X неможливо було обдурити таким способом.

Швидше за всіх «здалися» LG G7 і OnePlus 6, які моментально знімали блокування. Що стосується смартфонів Samsung, з ними було трохи складніше. Знадобилося кілька днів, щоб підібрати потрібне освітлення і кут, після чого Galaxy S9 і Note8 теж можна було розблокувати. Представники «переможених» вже заявили, що технологію розпізнавання по обличчю не можна розглядати як інструмент для захисту даних, це всього лише більш зручний спосіб для розблокування смартфона, аналогічний тому, як це робиться за допомогою звичайного свайпа по екрану.

З iPhone X все інакше. Face ID використовує камеру TrueDepth з ІЧ-датчиком, проектором точок і технологію машинного навчання. Apple заявляє, що її система застосовується не тільки для розблокування iPhone, але і для захисту додатків і підтвердження фінансових операцій. Примітно, що за допомогою фальшивої голови також не вийшло обдурити і біометричну систему Windows Hello від Microsoft.

Джерело: Forbes
Переглядів: 434 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close