09.04.37
Технологія віртуальної реальності дозволила матері побачитися зі своєю дочкою, яка померла кілька років тому
      Кілька днів тому на південнокорейському телеканалі MBC вийшов спеціальний випуск документальної передачі I Met You, в рамках якої завдяки технології віртуальної реальності жінка змогла «зустрітися» зі своєю семирічною дочкою, яка померла в 2016 році від невиліковного генетичного захворювання.

Над створенням максимально реалістичної віртуальної моделі дівчинки фахівці телеканалу спільно з професійною VR-студією Viv Studio працювали вісім місяців. Зовнішність і голос дитини були відтворені за наявними відео та фото, переданими Чан Чжи Сан (так звуть жінку), а рухи аватара створювалися за допомогою технології захоплення рухів - щоб вони були максимально реалістичними, розробники привернули дитину-актора такого ж віку. Потім отримана модель дівчинки впровадили у спеціальний VR-додаток, що нагадує відеогру.

Трейлер спецвипуску документальної передачі.

Для повноти відчуттів жительці Південної Кореї надали не тільки VR-шолом, а й спеціальні рукавички з тактильним зворотним зв'язком, щоб вона могла «доторкнутися» до цифрової моделі Найон, своєї померлої дочки. За емоційним моментом «зустрічі» спостерігала сім'я жінки - її чоловік і двоє дітей. Найона була третьою дитиною пари, при цьому смерть дівчинки стала ударом для Чжи Сан: вона зробила татуювання з ім'ям доньки і її датою народження, вже чотири роки жінка не знімає кулон з її прахом і відвідує її могилу кожен місяць.

На відео можна помітити, як при вигляді дочки жінка, яка надягла шолом і рукавички, майже відразу починає плакати і намагатися до неї доторкнутися. Між ними відбувається наступний діалог:

- Де ти була, мам? Ти думала про мене? - запитує віртуальна Найон.

- Завжди, - крізь сльози відповідає Чжи Сан.

- Я сумувала за тобою, мамо, - каже дівчинка.

- Я теж, - вимовляє жінка.

Після емоційної зустрічі Чжі Сан на прохання Найони бере її за руку і відправляється разом з нею гуляти по цифровій копії улюбленого парку дівчинки, в якому вони гуляли, коли дівчинка була жива. Потім жінка святкує разом з дочкою пропущений день народження - при цьому в якості подарунка дитина просить, щоб мама перестала плакати, - а завершується перебування у віртуальній реальності тим, що Чжи Сан укладає Найону спати.

Фрагмент передачі, в якому відображена VR-зустріч Чжи Сан і найони.

Передача викликала дискусію в медіа та інтернеті про те, наскільки етично відтворювати цифрові аватари померлих людей і які можуть бути психологічні наслідки від таких «зустрічей». Сама жінка каже, що для неї це був щасливий досвід:

«Напевно, це і є рай. Я зустрілася з Найоною, яка посміхнулася мені. Нехай і недовго, але я була дуже щаслива. Це був як сон, про який я завжди мріяла», - зазначила Чжи Сан.

За словами матері, вона погодилася взяти участь у передачі, щоб підтримати людей в такій же ситуації, як і вона, - які втратили близьких.

«[Переживши цей VR-досвід], я прийшла до висновку, що мені слід любити Найону більше, ніж нудьгувати і страждати за неї, щоб, коли я зустріну її пізніше, я відчувала себе впевненіше», - написала Чжи Сан у своєму блозі після виходу передачі.

Роблячи висновок з слів жінки, видання Inverse робить припущення, що в її випадку «возз'єднання» з померлою донькою, ймовірно, зробило ефект катарсису і, можливо, навіть дещо пом'якшило наслідки перенесеної психологічної травми.

Джерело: BirdInFlight
Переглядів: 178 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close