12.00.12
Технологія Deepfake, що дозволяє редагувати відеоролики, несе загрозу національній безпеці
      Технологія редагування відеороликів Deepfake, що дозволяє мінімальними зусиллями підміняти одну особу іншою за допомогою нейронних мереж, викликає все більше занепокоєння у американських політиків. Ініціативна група, що складається з трьох законодавців - двох демократів і одного республіканця, надіслала лист директорові Національної розвідки США Дену Коутсу з проханням оцінити загрозу, яку представляє нова форма фальсифікації, а також розробити відповідні контрзаходи і дати рекомендації Конгресу.

У листі йдеться, що «дуже реалістичні цифрові підробки», які демонструють «переконливі зображення людей, що роблять або говорять те, що вони ніколи не робили», можуть бути використані для шантажу і дезінформації.

«Оскільки ця технологія продовжує розвиватися і стає все більш доступною, вона може становити загрозу для публічного дискурсу та національної безпеки Сполучених Штатів», - зазначають автори листа з Палати представників Адам Шифф, Стефані Мерфі і Карлос Курбело.

У заяві для преси Курбело уточнив, що «такого роду підробки потенційно можуть порушити цілісність нашого суспільства і викликати небезпечні міжнародні та внутрішні наслідки». На думку політика, в майбутньому технологією обов'язково скористаються «агенти впливу з-за кордону» - в тому числі, російські боти, - для того, щоб вплинути на хід американських виборів.

«Як і в випадку з будь-якою загрозою, наша розвідка повинна бути готова боротися з ними», - заявив Курбело.

Перші «глибокі фейки» з'явилися в 2016 році: користувачі Reddit почали використовувати передові розробки в області ШІ, щоб вставляти обличчя знаменитостей в відео для дорослих. Термін «Deepfake» поєднує в собі два інших - «глибоке навчання» і «підробки». Такі інструменти фактично перетворюють людей в віртуальних маріонеток, синхронізуючи їх роти з чужою мовою або просто змушуючи їх танцювати.

Наостанок зазначимо, що політики не вперше звертають увагу на цю технологію.

«Мене набагато більше непокоїть не сама технологія, а то, як її застосовують - чи можна використовувати її проти дітей, наприклад, редагуючи звернення їхніх кумирів?», - зазначив сенатор-демократ Марк Уорнер в інтерв'ю журналістам ще взимку цього року.


Джерела: hightech.fmThe Intercept
Переглядів: 248 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close