DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.25.37
Головна » 2016 » Грудень » 29 » Створено першу в світі система штучного інтелекту на базі спінтронних елементів
11.00.55
Створено першу в світі система штучного інтелекту на базі спінтронних елементів
      Переважна більшість сучасних систем штучного інтелекту функціонує на базі обчислювальних систем, заснованих на традиційних процесорах. З урахуванням запитуваних найбільш передовими системами ШІ обчислювальних потужностей і, отже, розмірів суперкомп'ютерів, здатних забезпечити цю міць, такий підхід важко назвати найбільш вдалим. Щоб створити систему, яка буде працювати як людський мозок і при цьому буде настільки ж компактною і енергоефективною потрібен принципово новий підхід, благо роботи в цьому напрямку ведуться вже досить давно. І ось зараз група японських дослідників з університету Тохоку повідомила про свої успіхи в розробці спінтронних систем штучного інтелекту. Вченим вперше вдалося продемонструвати життєздатність концепції на практиці, хоча і виконані експериментальні системи завдання були елементарними.

Вузлами розробленої японськими вченими штучної нейронної мережі виступили спінтронних пристроїв на базі нанокомпонентів зі спеціального магнітного матеріалу. На відміну від традиційних цифрових пристроїв, такі спінтронних пристрої зберігають і обробляють інформацію в аналоговому вигляді. Аналогова обробка інформації, що містяться в хвилеподібному русі спінив (напрямків обертання) електронів, дозволяє досить простим способом реалізовувати складні алгоритми обробки, включаючи функцію вивчення і самонавчання, виконувану нейронами і синапсами головного мозку.

Залишається додати, що ця перша спінтронна система штучного інтелекту є лише доказом працездатності ряду нових ідей і рішень. У той же час розробка має ряд сильних сторін і цілком може привести до великих змін в області створення компактних, надзвичайно потужних і високоефективних систем, що витрачають при своїй роботі лише незначну кількість енергії, тим самим забезпечивши можливість використання систем ШІ там, де раніше це вважалося недоцільним.

Джерело:
nextbigfuture і dailytechinfo
Переглядів: 155 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: