DVI

Понеділок, 22.01.2018, 00.24.02
Головна » 2016 » Грудень » 19 » Створено найменший радіоприймач товщиною в два атома, здатний працювати при температурах до плюс 350 градусів Цельсія
11.00.25
Створено найменший радіоприймач товщиною в два атома, здатний працювати при температурах до плюс 350 градусів Цельсія
      Дефекти різного роду є досить небажаним явищем в наукових дослідженнях. Але, як і в усьому, бувають виключення, і часом дефекти можуть послужити вченим. Одним з найбільш часто використовуваних «корисних» дефектів є азотна вакансія кристалічної решітки алмазу, яка надає кристалу алмазу рожевий відтінок. І на базі такого дефекту вчені з Гарвардського університету створили найменший у світі радіоприймач.

Дослідний радіоприймач, створений вченими, являє собою кристал алмазу з мільярдами азотних вакансій. Це було зроблено для отримання більш сильного оптичного сигналу, який практично не потребував додаткового посилення. Однак, технологія буде працювати і при наявності єдиного дефекту азотної вакансії, а розмір радіоприймача в такому випадку буде дорівнює розміру всього двох атомів.

Азотна вакансія виникає, коли з кристалічної решітки алмазу видаляється два атома вуглецю і на місці одного з атомів міститься атом азоту. Така система має надзвичайно високу чутливість по відношенню до магнітних полів, вона здатна випромінювати світло і служити для перетворення оптичних сигналів в інформацію і навпаки.

Радіоприймач на основі азотної вакансії працює наступним чином: світло зеленого лазера збуджує електрони, що циркулюють навколо атома азоту. Під впливом електромагнітних хвиль атом випромінює фотони червоного світла. Це червоне світло вловлюється датчиком на основі фотодіода, обробляється, посилюється і подається на гучномовець, який і відтворює звук. Налаштування на різні станції, тобто на різну несучу частоту, проводиться за допомогою зовнішнього електромагніту, який створює магнітне поле потрібної сили.
.

Оскільки дефект знаходиться всередині кристала алмаза, найміцнішого матеріалу, то приймач зберігає свою працездатність навіть при самих екстремальних умовах навколишнього середовища, що дозволить використовувати таку технологію в космосі, під водою, під землею і т.д. А під час випробувань «алмазний» приймач продовжував стабільно працювати при температурі аж до 350 градусів Цельсія.

Джерело:
New Atlas i dailytechinfo
Переглядів: 185 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: