DVI

Субота, 21.04.2018, 07.07.48
Головна » 2016 » Грудень » 15 » Створений в КПІ наносупутник PolyITAN-2 запустять в космос в березні 2017 року
11.00.28
Створений в КПІ наносупутник PolyITAN-2 запустять в космос в березні 2017 року
      Фахівці НТУУ КПІ створили університетський наносупутник для освітнього, наукового та технологічного застосування, що отримав назву PolyITAN-2. Пристрій сконструювали в рамках міжнародного проекту QB50.

PolyITAN-2 - наносупутник вагою 1,9 кг. Назва отримана з комбінації слова «політехнічний» (так як його розробили в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут») та абревіатури «технологічний автоматичний наносупутник». В цілому це інтелектуальний робот, здатний самостійно підзаряджатися і на великих відстанях транслювати інформацію про нижні шари атмосфери - термосфери та іоносфери. Вся отримана інформація буде записуватися в архів бортового комп'ютера, передаватися на Землю і розсилатися в банки даних декількох інших університетів, що беруть участь в проекті.

Зараз пристрій відправили в Нідерланди для завершального етапу робіт. Запуск місії в космос запланований на 9 березня 2017 року через Оренбург за допомогою американської ракети-носія. Одночасно на низьку навколоземну орбіту відправлять групу з 47 малих супутників, функціонування яких триватиме три місяці.


Варто відзначити, що це вже не перший наносупутник, створений в КПІ. Удвічі менший PolyITAN-1 запустили 19 червня 2014 року ракетою-носієм «Дніпро». Апарат був створений в кооперації з українськими радіоаматорами. Активна розробка космічного апарату формату CubeSat почалася в 2009 році. PolyITAN-1 може працювати на висоті 650-710 км кілька років. Його завданням було відпрацювання режимів польоту; створення і дослідження сонячних датчиків для малих космічних апаратів; перевірка енергетики розроблених в університеті сонячних джерел живлення; дослідження впливу космічного простору на роботу електронних підсистем супутника; вивчення функціонування систем GPS оригінальної конструкції.

Зараз ведеться робота над наносупутником PolyITAN-3.

Джерело: platfor.ma
Переглядів: 161 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: