DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 01.38.40
Головна » 2016 » Серпень » 29 » Створений повністю м'який робот-восьминіг з «газовим двигуном»
11.30.44
Створений повністю м'який робот-восьминіг з «газовим двигуном»

     Дітище команди інженерів з Гарвардського університету є діючим прототипом м'якого робота, в конструкції якого не використовуються тверді матеріали. Наукова стаття опублікована в журналі Nature і на сайті університету (pdf). Розробка має надзвичайно компактний розмір і має здатність пересуватися самостійно. Причому без всяких вбудованих батарей і роботизованих щупалець.

Головною проблемою існуючих прототипів м'яких роботів, а точніше завданням для інженерів, є заміна жорстких елементів: електроніки, що управляє виконавчими механізмами, і елемент живлення. Це серйозне обмеження, яке робить створення повністю м'якого робота неможливим. Ряд дослідницьких груп намагалися обійти цю перешкоду шляхом виділення пристроїв системи живлення і управління в окремих від корпусу блок. Зокрема, подібна схема використовувалася в конструкції м'якого колісного шасі з пневматичним приводом, розробленого дослідниками з Рутгерского університету. Втім, навряд чи таке рішення можна вважати задовільним.

Дослідники з Гарвардського університету вибрали інший підхід - розроблена ними логічна схема, яка є своєрідною силовою установкою, заснована не на традиційній електроніці, а на мікрофлюідіке (мікрогідродінаміке). М'яка літографія та технології 3D-друку дозволили виготовити тіло робота і прокласти в ньому необхідні мікропотоки, які відіграють роль вихлопних труб. Як паливо дослідники використовували розчин пероксиду водню, який при взаємодії з каталізатором розкладається на водяну пару і газоподібний кисень. За регулювання тиску в МІКРОПОТОК відповідає спеціальна система клапанів. Більш наочне уявлення про роботу системи дає офіційне відео.

Джерело: The Verge і Nature

Переглядів: 117 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: