11.29.55
Стримуючі троси дозволили людині доторкнутися до віртуальних об'єктів
      Американські інженери запропонували новий спосіб імітації фізичного контакту з віртуальними об'єктами в VR. Створений ними пристрій складається з ряду тросів, які зупиняють долоню і пальці, коли ті наближаються до місця розташування віртуального об'єкта, завдяки чому користувач відчуває опір подібний реальному контакту. Розробка буде представлена ​​на конференції CHI 2020 року, деякі подробиці про неї опубліковані на сайті одного з авторів.

Відзначимо, що імітація фізичного контакту залишається однією з ключових невирішених проблем VR-пристроїв: сучасні контролери для серійних шоломів віртуальної реальності, як правило, здатні лише вібрувати при дотику користувача до віртуального об'єкту, через що реалістичність досвіду при взаємодії з ним залишає бажати кращого .

Виправити ситуацію взялися інженери з Університету Карнегі - Меллона, які розробили пристрій під назвою Wireality, здатний стримувати кисть користувача для імітації контакту. Воно складається з декількох надіваємих на плече блоків з тросом. Кінці тросів кріпляться до долоні і зап'ястя за допомогою браслетів, а до пальців - за допомогою пластикових накладок. В основі блоків лежать вдосконалені авторами механізми з комерційно доступних рулеток. Вони самостійно змотують трос всередину завдяки спіральній пружині, а щоб механізми могли в потрібні моменти часу зупиняти розмотування тросів, інженери встановили в них зубчасту шестерню і соленоїд.

За відстеження руху руки і зіставлення її положення з положенням віртуальних об'єктів відповідає шолом віртуальної реальності з контролером Leap Motion. Коли частини кисті наближаються до віртуального об'єкту, система висуває соленоїди у відповідних блоках і тим самим зупиняє ті чи інші троси. Завдяки цьому у користувача виникає відчуття, що він уткнувся пальцем або долонею в віртуальний предмет.

На ролику з демонстрацією пристрою можна бачити, що рішення здатне імітувати дотик до VR-об'єктів різних форм і розмірів, таких як стіна (пласка поверхня), труба, куля, корпус автомобіля (вигнуті поверхні), край дивана, столу (перпендикулярні площини), а також щодо реалістичної взаємодія, наприклад, з віртуальними перилами, сенсорними дисплеями і долонею персонажа з відеогри. Автори відзначають, що прототип пристрою вийшов недорогим (загальна вартість компонентів не перевищує $ 35), легким (273 г) і споживаючим мало енергії, а також «просторово точним, міцним, швидко спрацьовує, зручним з точки зору користувача і значно підвищує реалістичність VR-досвіду».

Надалі інженери мають намір внести в Wireality ряд поліпшень з прицілом на можливу подальшу комерціалізацію рішення.

Джерело: N+1
Переглядів: 202 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close