12.13.56
Стартап Neuralink Ілона Маска показав мавпу з імплантованим чіпом, що грає в пінг-понг силою думки [Відео]
      Нейротехнологічний стартап Neuralink мільярдера Ілона Маска, який розробляє інтерфейс для підключення мозку до комп'ютера, опублікував на своєму каналі YouTube ролик Monkey MindPong, що демонструє мавпу, яка силою думки управляє курсором на екрані монітора. Судячи з усього, це та сама «щаслива» мавпа з імплантованим чіпом Neuralink, про яку розповідав Ілон Маск в лютому.

Власне, ось відео - момент з грою в пінг-понг починається з 2:16.

Голос за кадром розповідає, що 9-річна макака на прізвисько Пейджер вживили чіп приблизно за шість тижнів до того, як було знято це відео. Спершу його навчили грати у відеоігри за допомогою джойстика - успіхи винагороджувалися банановим смузі, що подається через металеву трубочку. За допомогою імплантованих електродів вдалося вважати активність його мозку. По суті, відстеження активність тих або інших областей, пристрій навчався, розвиваючи здатність передбачати рухи рук. Після вивчення певних нейронних сигналів джойстик-пейджер, який використовувався для гри, був відключений від комп'ютера. Але мавпа продовжила грати в гру, керуючи своєю ракеткою однією тільки силою думки.

Одночасно Ілон Маск опублікував кілька оновлень в твіттері. Підприємець повідомив, що перший комерційний продукт Neuralink дозволить людині з паралічем після імплантації чіпа використовувати смартфон за допомогою мозку швидше в порівнянні з класичною пальцевою взаємодією. У той же час кінцева мета залишається колишньою - майбутні чіпи Neuralink зможуть «лікувати» серйозні пошкодження головного і спинного мозку, аж до відновлення повної рухливості людей.

Neuralink існує вже кілька років - вперше Ілон Маск заявив про його відкритті ще в 2017 році. З тих пір Neuralink створила дві версії інвазивного нейроінтерфейса - влітку минулого року нам показали поліпшений чіп. Частиною презентації стала демонстрація роботи нейроінтерфейса на свині Гертруді.

Раніше Neuralink говорила про плани перейти до перших випробувань нейроінтерфейса на людях в кінці 2020 року. Поки випробування на людях не проводилися, хоча Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів (FDA) США визначило його як проривний пристрій, затвердивши програму, яка дозволить розробникам отримувати зворотний зв'язок від регулятора протягом усього процесу розробки.

У 2017 році Ілон Маск обіцяв комерційні нейроінтерфейси для зв'язку мозку з комп'ютером за 8-10 років, а пристрої медичного призначення - за чотири. В іншому старому інтерв'ю він говорив про необхідність об'єднання «біологічного і цифрового інтелекту» як про наступний логічний етап розвитку людства.
Переглядів: 143 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close