DVI

Понеділок, 10.12.2018, 11.36.03
Головна » 2018 » Листопад » 29 » Стартап DroneSeed займеться відновленням лісових насаджень за допомогою дронів
16.00.33
Стартап DroneSeed займеться відновленням лісових насаджень за допомогою дронів
      Значення дерев для клімату планети і для людини зокрема складно переоцінити. Вони щорічно поглинають близько 30% вуглекислого газу, що потрапляє в атмосферу, і виділяють кисень. Очевидно, що чим більше дерев на Землі, тим всім буде краще. Але самостійно ліс росте дуже довго, тому практично в будь-якій країні світу особлива увага приділяється штучній висадці дерев, їх збереження та відновлення після планової та лікувальної вирубки, а також після пожеж та інших стихійних лих.

При цьому відновлення лісів - справа вкрай трудомістка, потребує часто не тільки технічних, але і великих людських ресурсів. Найпоширеніша стратегія лісонасадження - коли люди вручну садять саджанці на обраних ділянках, що тягнуться кілометрами. Знайти охочих виконувати цю важку працю непросто. Крім того, після пожеж і вирубки землю необхідно засівати якомога швидше, інакше на ній виростуть бур'яни - але підготувати безліч саджанців за невеликий проміжок часу досить складно.

В якості тимчасового заходу лісові господарства за допомогою вертольотів розпилюють над пустирями гербіциди, а потім засівають їх швидко зростаючою травою. Однак польоти на вертольотах над лісом - вкрай небезпечне заняття, оскільки пілотам доводиться знижуватися до 30 метрів і нижче і виконувати складні маневри. У Сполучених Штатах в ході відновлення лісопосадок щорічно відбувається до 100 аварій вертольотів.

Рішенням може стати розумна техніка, якраз і призначена для виконання важкої, нудною і небезпечної роботи. На початку цього року стартап DroneSeed отримав ліцензію Управління з цивільної авіації США (FAA) на безпілотні польоти однойменного автономного апарату вагою понад 25 кг, що несе на борту 23 літри гербіцидів, механізми для розпилення насіння, комплект багатоспектральних камер і лідар.

Як повідомляється, компанія не виготовляє дрони з нуля, а купує, обладнує і програмує їх, наділяючи безпілотники здатністю літати групами по п'ять одиниць над випаленою територією, наносити її на 3D-карту з точністю до міліметра, включаючи об'єкти і види рослин, і за допомогою машинного навчання визначати найкращі місця для посадки дерев. Потім дрони розпилюють над вибраними ділянками ретельно підібрані суміші з поживних речовин і насіння.

Інженери відзначають, що БПЛА справляються з порятунком лісів набагато дешевше, ефективніше і безпечніше, ніж вертольоти. Кожен дрон може висаджувати по 800 насіння в годину і на одному заряді акумулятора (близько півтори години) обробляти площу в 0,4 гектара.

Незважаючи на відносно невеликий інтерес інвесторів - лісонасадження не найпривабливіша галузь для вкладення капіталу, - DroneSeed вже підписала кілька великих контрактів і готова приступити до роботи з наступного сезону.

«Ця технологія не врятує нас від пожеж, але дозволить нам швидко відновлювати насадження. З огляду на той факт, що внаслідок кліматичних змін лісові пожежі будуть відбуватися все частіше і при цьому ставати більш руйнівними», - підсумували в TechCrunch.

Джерела: hightech.plusTechCrunch
Переглядів: 14 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: