11.12.23
Стартап Bzigo представив «розумну» лазерну указку для підсвічування розташування комарів
      Вбити комара - не проблема, проблема в тому, щоб його виявити, вказують інженери з ізраїльського стартапу Bzigo, які розробили «розумну» лазерну указку, здатну автоматично підсвічувати розташування набридливих комах.

Рішення складається з інфрачервоної камери з ширококутним об'єктивом, ІЧ-випромінювачем, процесора і, власне, рухомої лазерної указки, яка не зашкодить людині, якщо випадково посвітить йому в око. На процесорі запущений ШІ-алгоритм, який буквально попіксельно аналізує те, що виявляється в об'єктиві камери.

Щоб зрозуміти, що в кадр потрапив саме комар, рішення аналізує рух підозрілого об'єкту; стверджується, що так апарат відокремлює від комах, наприклад, порошинки. Після виявлення «цілі» пристрій починає відстежувати її в польоті, а коли комар сідає на поверхню - відправляє повідомлення на смартфон власника по домашньої мережі Wi-Fi і обводить за допомогою лазерної указки розташування кровопивці.

За твердженням Bzigo, рішення здатне засікати літаючих комарів в 90% випадків, що означає, що ефективність апарату близька до ідеальної - так як комарі злітають і сідають досить часто, можна з упевненістю говорити про те, що якщо не з першого, то з другого чи третього разу комаха протягом нетривалого часу все ж буде виявлено. Частота хибнопозитивних спрацьовувань не перевищує 1%. У разі, якщо комарів в приміщенні кілька, то лазерною указкою буде підсвічуватися той, який сів останнім.

Дальність огляду призначеного для домашнього використання пристрою обмежена 8 метрами, а кут його огляду становить 120 на 80 градусів. Оскільки комарі віддають перевагу сідати на стелю, поставивши апарат на столі в кутку кімнати і направивши його вгору, можна домогтися покриття значної частини одного з «найулюбленіших місць» комах, пише Venture Beat (втім, ніхто не забороняє направити систему, наприклад, на стіну , куди теж можуть сідати літаючі кровопивці). Примітно, що з огляду на те, що в основі девайса лежать інфрачервона камера і інфрачервоні випромінювачі, його ефективність не залежить від освітлення в приміщенні, а його робота в режимі моніторингу непомітна для людського ока.

Енергоспоживання апарату не уточнюється. У той же час, наголошується, що під час роботи всі чотири ядра його процесора працюють на максимальній частоті в 1 ГГц - отже, систему навряд чи можна назвати економічною.

Антикомариний пристрій, що дебютував в рамках CES 2020 року, з'явиться в продажу в 2021 році за ціною $ 170. Зараз його можна попередньо замовити на офіційному сайті Bzigo зі знижкою в $ 30 (дисклеймер: система в даний час знаходиться на етапі прототипу, а не готового пристрою, тому до обіцянок її творців слід поставитися з певною часткою скепсису).

Джерело: TechCult
Переглядів: 428 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close