DVI

Четвер, 21.02.2019, 08.02.01
Головна » 2018 » Червень » 13 » Стандартизації українського інтернету, основні цілі - не менше 30 Мбіт/с для всіх і 100 Мбіт/с для 80% домогосподарств до 2022 року
07.00.25
Стандартизації українського інтернету, основні цілі - не менше 30 Мбіт/с для всіх і 100 Мбіт/с для 80% домогосподарств до 2022 року
      Міністерство економрозвитку і торгівлі зайнявся розробкою перших загальних нормативів для українського швидкісного інтернету, мета яких - подолати цифрову нерівність в Україні і забезпечити комфортні умови підключення до ШПД всім жителям країни, а не тільки мешканцям великих міст, повідомляє LIGA.net.

Усунути цифровий розрив в Україні хочуть не перший рік, але особливо активно про тотальне широкосмуговий доступ в мережу (ШПД) заговорили на початку 2018 року в переддень запуску 4G. Тепер же в мережі опублікували витяг з проекту постанови Кабміну, з якого стає зрозуміло, в якому напрямку рухаються його творці.

Чорнова версія проекту говорить про встановлення максимального середньоарифметичного часу доступу до трьох українських пунктів обміну трафіком - 30 мс. Мова про точки UA-IX, Giganet і Dtel-IX, до цих місць підключені всі великі і все середні місцеві провайдери інтернет-доступу.

Також визначиться саме поняття "широкосмуговий доступ до інтернету". Мінімальна швидкість, згідно з документом, повинна становити не менше 2 Мбіт/с. Причому вона повинна бути забезпечена при підключенні як провідним способом, так і по мобільному інтернету. Якщо до затримки питань немає, то друга цифра багатьом учасникам ринку здається спірною. Мовляв, не для 2018 го року така швидкість, і нижню межу потрібно піднімати.

Як пояснює глава Телекомунікаційної палати України Тетяна Попова, головна мета проекту - до кінця 2022 року забезпечити можливість всім громадянам України підключитися до швидкісного ШПД до інтернету зі швидкістю не менше 30 Мбіт/с. Інша цільова цифра - не менш 80% українських домогосподарств повинні мати можливість підключитися до ШПД зі швидкістю передачі даних не менше 100 Мбіт/с. І це теж до кінця 2022 року.

Ініціатива документа виходить з МЕРТ, при цьому як з'ясувала LIGA.net, за розробку проекту постанови відповідає заступник міністра з економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук, а також Держагентство з питань e-government. За основу береться нормативна база швидкісного інтернету з Міжнародного союзу електрозв'язку (International Telecommunication Union, ITU). Але в неї вплітаються українські реалії.

Нагадаємо, що за даними НКРЗІ на кінець 2017 року 5 з 10 найбільших українських інтернет-провайдерів гарантували своїм абонентам мінімальну швидкість доступу до інтернету 10 Мбіт/с і вище. Це провайдер «Тенет», який збільшив мінімальну швидкість з 10 Мбіт/с до 22,5 Мбіт/с, «ВОЛЯ», наростила мінімальні швидкісні показники з 64 Кбіт/с до 11 Мбіт/с, а також «Київстар», «Ланет» і група компаній Тріолан, що вказують мінімальну швидкість в 10 Мбіт/с.

Джерело: LIGA.net
Переглядів: 55 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: