DVI

П'ятниця, 27.04.2018, 07.51.06
Головна » 2016 » Липень » 30 » Справа на мільярд доларів: Getty Images почав вимагати гроші за використання фотографій з автора робіт
15.15.27
Справа на мільярд доларів: Getty Images почав вимагати гроші за використання фотографій з автора робіт

      Американський фотограф Керол М. Хайсмит звинуватила фотобанк Getty Images в незаконному використанні її знімків, зажадавши грошової компенсації в розмірі $ 1 млрд.

У позові, поданому до федерального окружного суду Нью-Йорка, говориться, що агентство грубо порушило права фотографа, стягуючи плату за її роботи без відповідної згоди автора.

Більшу частину кар'єри 70-річна Хайсмит присвятила документуванню життя в кожному зі штатів США, а кілька років тому передала свій 100-тисячний фотоархів Бібліотеці Конгресу, представники якої назвали цей жест «одним з найбільших актів великодушності в історії установи».

За словами фотографа, хоча її роботи тепер знаходяться у вільному доступі в онлайн-архіві бібліотеки, вони також представлені і на її персональному сайті. Про те, що Getty Images присвоїло ці знімки, вона дізналася після того, як отримала лист, в якому представники фотоагентства зажадали від Хайсмит заплатити за використання власних фотографій.

«Відповідачі, мабуть, вирішили привласнити щедрий подарунок пані Хайсмит американському народу, - йдеться в позові. - Вони не тільки незаконно стягують ліцензійні збори, але ще й видають себе за виняткових власників авторських прав».

Як зазначили автори позову, як прецедент вони будуть використовувати справу трирічної давнини, в ході якого фотографу Даніелю Морель вдалося відсудити у Getty $ 1,2 млн за незаконне використання всього однієї його фотографії. У разі ж Хайсмит мова йде про 18 755 робіт.

Джерело: birdinflight
Переглядів: 99 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: