15.26.14
Співробітники Apple погрожують звільненням або навіть саботажем в разі примусового розробки «дірявої» версії iOS для уряду
      З посиланням на слова «більш півдюжини» колишніх і нинішніх топ-менеджерів Apple видання The New York Times повідомляє, що фахівці з програмного забезпечення і керівники компанії мають намір чинити опір тиску з боку правоохоронних органів з метою знищення поточних механізмів шифрування в ОС iOS.
«Тут [в компанії] як і раніше панує культура свободи і заколоту», - сказав колишній виконавчий директор Apple Жан-Луї Гассе. - «Якщо уряд спробує змусити співробітників танцювати під свою дудку, що ж, бажаю їм удачі».

Компанія Apple знаходиться в самому центрі суперечки про шифрування, де громадянські свободи і права користувачів на конфіденційність ставляться вище питання національної безпеки.

Нагадаємо, 16 лютого суд Каліфорнії зобов'язав Apple допомогти ФБР отримати доступ до захищеного iPhone терориста з Сан-Бернардіно Сеїд Фарука для отримання «важливої ​​інформації». Точніше кажучи, відомство попросило Apple зняти обмеження на кількість спроб введення пароля, щоб підібрати пароль самостійно. В Apple відмовилися виконувати це розпорядження, а глава компанії опублікував відкритий лист, в якому назвав вимогу влади «загрозою безпеці користувачів». Пізніше весь світ поділився на союзників і супротивників Apple.

За найвищими оцінками, для виконання вимог ФБР команді інженерів з 6-10 чоловік доведеться працювати не покладаючи рук протягом місяця. При цьому завдання ускладнюється не тільки можливими протестами, але і внутрішньою структурою Apple - апаратні і програмні інженери працюють нарізно і збираються разом тільки на фінальних стадіях створення продуктів.

Поки що компанії Apple успішно відбиває «напади» державної машини, спрямовані на забезпечення в програмних продуктах компанії «чорних ходів» для спецслужб.

Передбачити подальший хід справи і фінальний результат конфлікту дуже складно, але вся ця переконлива демонстрація солідарності працівників і керівництва компанії, показана в статті NYT може виявитися марною, якщо Міністерство юстиції США зможе в суді довести свою правоту.

Джерело: NYT
Переглядів: 317 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close